od 19 880  za osobu / pobyt

U běžné nemoci , když se pak pár dní šetříme, a brzy se zase cítíme fit a v plné síle. V případě onemocnění Covid-19 je to ale jiné. I když jste z onemocnění uzdraveni, následky pro této nemoci vás můžou trápit ještě dlouho. Nejčastěji jde o potíže s dýcháním, bolesti na hrudníku, změny srdečního rytmu, ale také neurologické a psychické problémy. Přijeďte do Františkových lázní dopřát si ozdravné kúry a odpočinku, který Vám pomůže v regeneraci těla i mysli.

 • Počet nocí: 7 nocí
 • Strava: Plná penze
 • Počet procedur: 18

Potřebujete poradit? Zavolejte nám! +420 773 185 758

  Cena pobytu zahrnuje

  Procedury

  , , , , , , , , ,

  Počet nocí

  7 nocí

  Počet procedur

  18

  Strava

  Plná penze

  Přínosy pobytu

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky k lékaři. Každého prohlédne včetně změření krevního tlaku, vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury. Na speciálním přístroji In Body vám bude změřena a vypočítána řada parametrů, které vypoví přesně o složení vašeho těla. Inhalace minerální vody je účinný prostředek léčby chronických dýchacích obtíží, alergií a následků akutních infekcí dýchacích cest. Dlouhodobé dodávání kyslíku do těla posiluje funkci imunitního systému, zlepšuje srdeční činnost a elasticitu plic, pomáhá stavu a výkonnosti mysli a je výborné pro celkové zdraví. Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest. Pomocí jednoduchých dýchacích cviků, při kterých jsou dechové pohyby řízeny vědomě, zlepšíme plicní ventilaci a můžeme také ovlivnit metabolismus, urychlit regeneraci a zlepšit fyzickou kondici. Podstoupíte také přístrojovou lymfatickou masáž, jde o specializovanou masáž, která napomáhá správnému fungování lymfatickému systému, zejména v případě lymfatického otoku. Při suchých uhličitých koupelích plyn prostupuje do těla oblečením a pokožkou. Oxid uhličitý prokazatelně rozšiřuje krevní cévy, čímž zlepšuje krevní oběh, snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Koupel má protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje činnost ledvin. Součástí procedur jsou 2x infuze vitamínu C pro nastartování imunity. Po aplikaci Glutathionu ústy dojde k posílení organizmu, který lépe reaguje na celkovou lázeňskou léčbu. Cvičením jógy a prováděním určitého pořadí poloh, z nichž každá má svůj jedinečný zdravotní přínos prospějete nejen své fyzické kondici. Kromě těchto poloh mohou kurzy jógy zahrnovat instruktáž k dýchání nebo meditaci. Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při  se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů. 
   

  Procedury v ceně
  • 1x lékařské vyšetření a konzultace k výsledkům vyšetření, EKG, saturace O2, Max plus-stav cév a stresu 
  • 1x In body – komplexní analýza tělesné konstituce, celková hmotnost, podíl vody v  těle, svaly v kilogramech, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk,  kostní hmota, viscerální tuk 
  • 2x inhalace minerálního pramene –pro zlepšení funkce dýchacích cest 
  • 5x oxygenoterapie (60 min) 
  • 2x solná jeskyně 
  • 1x dechová gymnastika 
  • 2x přístrojová lymfodrenáž končetin 
  • 3x suchá uhličitá koupel ve vaku  
  • 2x infuze vitamínu C  
  • 3x perorální podání vitamínu Glutathion 
  • 1x relaxační pohybová jóga 
  •  1x nordic walking s instruktorem  
  Více informací
  • all inclusive nápoje zdarma –neomezená konzumace vybraných alkoholických, nealkoholických, teplých a studených nápojů během obědů a večeří
  • neomezený vstup do akvaparku Aquaforum
  • podpůrné aktivity: kondiční procházky po kardiostezkách v lázeňských parcích, vstup do sauny*, relaxace v bazénech akvaparku Aquaforum*, cvičení v posilovně FitForum* (*Pouze pro hosty Spa Resortu PAWLIK-AQUAFORUM a není-li provoz omezen vládním nařízením)
  • Turistický poplatek: 50 Kč/noc/os
  Složení procedur v tomto balíčku se může lišit dle ordinace lékaře a vstupní lékařské prohlídky, je-li předmětem balíčku.

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

  Více o procedurách

  Glutathion nastartování imunity Více informací

  V některých lázních dostanete infuze nebo lék ústy glutathion pro nastartování imunity. Po aplikaci Glutathionu dojde k posílení organizmu, který lépe reaguje na celkovou lázeňskou léčbu. Glutathion patří k nejsilnějším antioxidantům v lidském těle. Jde o tripeptid, což znamená, že je složen ze tří aminokyselin – cysteinu, glycinu a kyseliny glutamové. Nejen, že se podílí na neutralizaci volných radikálů, a chrání tak organismus před oxidačním stresem, ale navíc pomáhá aktivovat také další antioxidanty, například vitamín C nebo E. Díky tomu ho můžeme označit za jednu z hlavních obranných linií těla.

  Lymfatické masáže ruční Více informací

  Jedná se o specializovanou masáž, která napomáhá správnému fungování lymfatickému systému, zejména v případě lymfatického otoku. Masáž probíhá jako lehký povrchový rytmický pohyb rukou po mízních uzlinách a mízním systému. Lymfodrenáž se obvykle provádí na končetinách, přičemž masáž každé končetiny zpravidla trvá půl hodiny.
  Manuální lymfodrenáž stimuluje aktivitu lymfatických uzlin, a tím proudění lymfy do krevního řečiště a čištění těla. Urychluje tok lymfy, aby došlo k odstranění toxinů, škodlivin, odpadních produktů a odumřelých částic. Podporuje tak vrozený imunitní systém a jeho odolnost vůči různým infekcím. Správně a pravidelně prováděná lymfodrenáž rovněž zlepšuje průtok krve v léčených tkáních a jejich metabolismus. Redukce lymfatického otoku zlepšuje mobilitu, navozuje celkový pocit spokojenosti a zmírňuje pocit těžkých nohou nebo rukou. Je to příjemná procedura, při které jsou jemnými hmaty uvolňovány postupně všechny skupiny mízních – lymfatických uzlin. Při stagnaci lymfatického či krevního oběhu může docházet k poruchám látkové výměny a mohou vznikat lymfedémy. Lymfatická drenáž je bezbolestná manuální metoda, kterou provádí speciálně proškolený terapeut. Cílem je podpora odtoku lymfy z postižené tkáně za použití specifických tahů a jemného tlaku. Výsledný pocit lehkosti, ústupu otoků a prosaků, a také zeštíhlení doprovází nesporný zdravotní benefit této procedury. Ruční lymfodrenáž je vhodná pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti, předoperační a pooperační prevenci, i u poúrazových stavů, získání a udržení štíhlých nohou bez projevů celulitidy, k detoxikaci a posílení lymfatického odtoku.

  Nordic walking, Severská léčba nebo terénní terapie Polar, Více informací

  Severská chůze se speciálními holemi, která zvyšuje fyzickou kondici. Při chůzi je zapojeno až 90 % svalů v těle. Řízenou a kontrolovanou chůzí se zvyšuje tolerance zátěže srdce po infarktu, a navíc po operaci srdečních cév nebo chlopní se tímto způsobem chůze rozcvičí krční a hrudní páteř, kdy je pohyblivost po operačním výkonu omezena. Výhodou je, že je tato metoda vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Správným používáním hůlek při chůzi dochází k zapojování svalů téměř celého těla, zvyšuje srdeční činnost a tím působí i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. Tento typ chůze zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje svaly horní části těla, šetří kyčelní a kolenní klouby, spotřeba kalorii stoupá až o 50 %.
  Severská chůze je odvozená od běžkování a její princip je založen na tom, že při chůzi používáte dvě speciálně navržené hole. V porovnání s obyčejnou chůzí dochází k zapojení také horní část těla a výsledná aktivita je tedy intenzivnější. Protože však vycházkové hole poskytují oporu, je „vnímaná míra námahy“ nižší, třebaže jde o poměrně intenzivní cvičení. 
  Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při severské chůzi se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů.

  Oxygenoterapie dle lékaře Více informací

  Kyslík je inhalován měkkou trubicí vedenou do nosu, zatímco vy jste pohodlně usazeni v křesle. Inhalovaný vzduch je obohacen o 40–60 % kyslíku a má přiměřenou vlhkost.

  Jak inhalace kyslíku pomáhá?
  Dlouhodobé dodávání kyslíku do těla posiluje funkci imunitního systému, zlepšuje srdeční činnost a elasticitu plic, pomáhá stavu a výkonnosti mysli a je výborné pro celkové zdraví.

  oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se pomocí masky inhaluje zvlhčený kyslík v daleko vyšší koncentraci, než je jeho běžný výskyt ve vzduchu. Zvyšuje se tím jeho přísun tkáním a pomáhá tělu bojovat s volnými radikály. Kyslík představuje pro organizmus zcela zásadní podmínku pro přežití. Každá buňka lidského těla jej potřebuje a nedostatek kyslíku proto vede k mnoha chorobným stavům. Kyslíková kúra působí na celý organizmus, regeneruje, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici
  Oxygenoterapie je vhodná pro:

  prevenci při zpomalování stárnutí lidských buněk a posilování obranyschopnosti organizmu

  účinnou přípravu na operaci a v období rekonvalescence

  kompenzaci negativního dopadu nepříznivých ekologických podmínek a škodlivých následků kouřen

  Inhalační terapie dle lékaře Více informací

  Během procedury se nosem inhalují aerosoly minerální vody dle stavu s přidáním ordinovaných léčiv do insuflační baňky. Někdy při inhalaci minerální vody sedíte až čtyři u aerosolové fontány.
  Inhalace pomáhají rozpouštět hlen a pročistit horní a spodní cesty dýchací. Inhalace minerální vody je účinný prostředek léčby chronických dýchacích obtíží, alergií a následků akutních infekcí dýchacích cest. Kromě toho mohou být opakované inhalace prospěšné také kuřákům a lidem žijícím v zakouřeném nebo prašném prostředí.

  Dechová rehabilitace Více informací

  Pomocí jednoduchých dýchacích cviků, při kterých jsou dechové pohyby řízeny vědomě, zlepšíme plicní ventilaci a můžeme také ovlivnit metabolismus, urychlit regeneraci a zlepšit fyzickou kondici.

  Cvičení se provádí v poloze na zádech i na boku, případně na břiše. Pokud je pacient schopen sedět nebo stát, využívá se i těchto poloh. Dechová cvičení se mohou provádět bez zapojení končetin (statická) a se zapojením končetin (dynamická).

  Je důležité nemocnému vysvětlit smysl a způsob provádění dechové gymnastiky. Bezprostředně před cvičením je potřeba zajistit průchodnost dýchacích cest, důkladně se vysmrkat a odkašlat. Cvičení se provádí denně v délce 5 až 10 minut v pomalém tempu.

  Pobyt v solné jeskyni Více informací

  Solná jeskyně je místnost vytvořená z přírodních solných bloků. V závislosti na poloze jeskyně může být tato sůl dovezena z různých lokalit.
  Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest.
  Využívá se léčivé síly soli z Mrtvého moře. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Vdechování mikroelementů působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňuje odkašlávání a vstřebávají se do krevního oběhu. Na kůži se během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.

  Solná jeskyně je vhodná pro:

  alergiky, nemocné s dýchacími cestami, astmatem

  nemocné s kožními chorobami typu ekzému, akné, psoriázy

  nemocné s vysokým krevním tlakem, neurózami

  jako prostředek na psychosomatické nemoci, únavové stavy či deprese

  Solná jeskyně je nevhodná pro akutně nemocné.

  Koupel suchým oxidem uhličitým Více informací

  Oxid uhličitý tam kde přirozeně vyvěrá ze země se používá k léčení. Při proceduře ležíte, částečně oblečeni, pohodlně na lůžku v soukromí vlastní kabinky. Vaše tělo je po hrudník uzavřeno ve velkém plastovém vaku. Vak je postupně plněn plynným oxidem uhličitým. Plyn prostupuje do těla oblečením a pokožkou. Oxid uhličitý prokazatelně rozšiřuje krevní cévy, čímž zlepšuje krevní oběh, snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Koupel má protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje činnost ledvin. Je také známo, že C02 stimuluje produkci pohlavních hormonů, testosteronu a estradiolu. Proto je doporučován pro zlepšení sexuálních funkcí a zmírnění symptomů klimakteria. V neposlední řadě stimuluje tkáňový metabolismus, čímž podporuje regeneraci buněk a zpomaluje přirozený proces stárnutí.
  Procedura se provádí vleže, kdy pacient má dolní končetiny a část trupu v plastovém pytli naplněném medicinálním 100 % oxidem uhličitým. V lázních, kde nejsou ložiska přírodního plynu. Plyn prostupuje kůží a dochází k rozšíření kožních, později i hlubokých cév, čímž se snižuje krevní tlak v celém těle, zlepšuje se prokrvení dolních končetin, snižují se zánětlivé projevy. Účinky suché uhličité koupele jsou téměř identické s účinky minerální koupele, proto mohou tuto proceduru podstoupit i klienti s kožním onemocněním, kteří nesmějí do vody.

  Působí blahodárně na:

  nemocné s vysokým krevním tlakem

  ischemickou chorobou srdeční

  nemocné s diabetem, poruchami prokrvení

  žilní nedostatečností

  nemocné s dekubity, špatně se hojícími ranami

  Jóga Více informací

  Slovo jóga znamená v sanskrtu, jazyku starobylé Indie, kde jóga vznikla, „jednotu“, jednotu mysli, těla a ducha. Je jí dosaženo prováděním určitého pořadí poloh, z nichž každá má svůj jedinečný zdravotní přínos. Kromě těchto poloh mohou kurzy jógy zahrnovat instruktáž k dýchání nebo meditaci. Lidé si často myslí, že je jóga hlavně protahování, ale ačkoli je protahování její součástí, jóga slouží hlavně k získání rovnováhy v těle skrze jeho posílení a zvýšení pružnosti. Jógové pozice mohou být cvičeny v rychlých sekvencích, a zahřívat tak tělo pohybem, nebo pomalu ke zvýšení vytrvalosti a sladění celého těla.

  Vstupní lékařská prohlídka Více informací

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Každého důkladně prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury.

  O hotelu PAWLIK-AQUAFORUM**** A

  Čtyřhvězdičkový sen spojující historickou atmosféru s mimořádným komfortem. Místo, kde budete mít všechny lázeňské i hotelové služby pod jednou střechou – a kde vás budou rozmazlovat od hlavy až k patě. Věhlasný františkolázeňský hotel s tradicí už od roku 1868.

  Široký výběr pokojů různých stylů i kategorií.

  Propojení budov A a B vyhřívanou prosklenou chodbou pro maximální pohodlí i při nepřízni počasí.

  Více informací o hotelu  

  Kde se nachází