TÝDEN PRO POSÍLENÍ IMUNITY 2021

od 17 640  za osobu / pobyt

Silná imunita je základ, který naše tělo potřebuje ze všeho nejvíc. Nečekejte na varovné signály a začněte se o své tělo starat hned. Nastartujte svou imunitu pobytem ve Františkových Lázních.

 • Počet nocí: 7 nocí
 • Strava: Plná penze
 • Počet procedur: 14

Potřebujete poradit? Zavolejte nám! +420 773 185 758

  Cena pobytu zahrnuje

  Procedury

  , , , , , , , , , , , ,

  Počet procedur

  14

  Strava

  Plná penze

  Počet nocí

  7 nocí

  Přínosy pobytu

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Každého důkladně prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků laboratoře a vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury a čerstvě připravený nápoj ze sezónního i tropického ovoce, který snižuje množství cholesterolu v krvi, podporuje trávicí systém, posiluje imunitu, vyrovná hladinu cukru v krvi, chrání tělo před různými onemocněními a jsou účinné na jeho potíže a onemocnění. Lokální kryoterapie znamená léčení za použití studených obkladů nebo obvazů. Jedná se o tradiční proceduru. Moderní studené obklady obsahují chemickou látku, která dokáže udržet nízkou teplotu po delší dobu. Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest. Dlouhodobé dodávání kyslíku do těla posiluje funkci imunitního systému, zlepšuje srdeční činnost a elasticitu plic, pomáhá stavu a výkonnosti mysli a je výborné pro celkové zdraví. Díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi. Cvičení v bazénu probíhá pod dohledem fyzioterapeuta. Pomocí jednoduchých dýchacích cviků, při kterých jsou dechové pohyby řízeny vědomě, zlepšíme plicní ventilaci a můžeme také ovlivnit metabolismus, urychlit regeneraci a zlepšit fyzickou kondici. Jóga slouží hlavně k získání rovnováhy v těle skrze jeho posílení a zvýšení pružnosti. Jógové pozice mohou být cvičeny v rychlých sekvencích, a zahřívat tak tělo pohybem, nebo pomalu ke zvýšení vytrvalosti a sladění celého těla. Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při severské chůzi se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů.

  Procedury v ceně
  • 1 x laboratorní vyšetření (krevní obraz, jaterní testy, ledvinové testy, celkový HDL a LDL cholesterol, triglyceridy, kyselina močová, mineralogram , moč chemicky) 
  • 2 x Infuze vitamínu C + 1x Infuze glutathionu pro nastartování imunity komplexní  
  • 1 x analýza tělesné konstituce (celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly  v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální   tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem 
  • 4 x procedura na základě ordinace lékaře při vstupní prohlídce 
  • 2 x  kryosauna    
  • 2 x solná jeskyně,  
  • 2 x oxygenoterapie,  
  • 2 x skupinové cvičení v bazénu,  
  • 1 x dechové cvičení,  
  • 1 x jóga
  Více informací
  • 7x fresh nápoj s vitamíny
  • neomezený vstup do akvaparku Aquaforum
  • volný vstup do sauny Aquaforum
  • pitná kúra
  • 1x lekce Nordic walking s instruktorem, zapůjčení holí na celý pobyt
  • Turistický poplatek: 50 Kč
  • ALL INCLUSIVE NÁPOJE -Spa Resort Pawlik-Aquaforum****: neomezená konzumace nealkoholických nápojů, teplých nápojů, piva a rozlévaného vína během obědů a večeří ke každému pobytu v roce 2021 ZDARMA, vyjma štědrovečerní večeře a silvestrovského večera
  Složení procedur v tomto balíčku se může lišit dle ordinace lékaře a vstupní lékařské prohlídky, je-li předmětem balíčku.

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

  Více o procedurách

  Kryoterapie nebo kryosauna Více informací

  Lokální kryoterapie znamená léčení za použití studených obkladů nebo obvazů. Jedná se o tradiční proceduru. Moderní studené obklady obsahují chemickou látku, která dokáže udržet nízkou teplotu po delší dobu. Jsou dostupné v různých velikostech a mezi jednotlivými aplikacemi je nutné je skladovat v mrazničce. 
  Studené obklady ulevují od bolesti a otoku v případě akutního zánětu kloubu, svalu nebo vazu, nebo při poranění kloubů. Aplikují se podle potřeby několikrát za den, a to do odeznění otoku.

  Modifikací kryoterapie je dnes již rozšířená kryosauna. Od její návštěvy však rozhodně nečekejte, že z vás bude odkapávat pot, spíše naopak. V kryosauně se totiž teplota pohybuje okolo -150 °C. Díky rychlému zchlazení trvajícímu 2–3 minuty má však podobný efekt, neboť dochází k výraznému prokrvení tkání, jejich regeneraci a uvolnění.

  Nordic walking, Severská léčba nebo terénní terapie Polar, Více informací

  Severská chůze se speciálními holemi, která zvyšuje fyzickou kondici. Při chůzi je zapojeno až 90 % svalů v těle. Řízenou a kontrolovanou chůzí se zvyšuje tolerance zátěže srdce po infarktu, a navíc po operaci srdečních cév nebo chlopní se tímto způsobem chůze rozcvičí krční a hrudní páteř, kdy je pohyblivost po operačním výkonu omezena. Výhodou je, že je tato metoda vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Správným používáním hůlek při chůzi dochází k zapojování svalů téměř celého těla, zvyšuje srdeční činnost a tím působí i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. Tento typ chůze zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje svaly horní části těla, šetří kyčelní a kolenní klouby, spotřeba kalorii stoupá až o 50 %.
  Severská chůze je odvozená od běžkování a její princip je založen na tom, že při chůzi používáte dvě speciálně navržené hole. V porovnání s obyčejnou chůzí dochází k zapojení také horní část těla a výsledná aktivita je tedy intenzivnější. Protože však vycházkové hole poskytují oporu, je „vnímaná míra námahy“ nižší, třebaže jde o poměrně intenzivní cvičení. 
  Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při severské chůzi se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů.

  Pitná kůra dle lékaře, dle typu pramenu a onemocnění Více informací

  V průběhu lékařského vyšetření se pacient dozví, který pramen je vhodný pro zlepšení jeho zdravotního stavu. Na základě lékařského doporučení/předpisu zpravidla 2- 3x denně minimálně půl hodiny před hlavními jídly přijde k doporučenému prameni, načerpá si doporučené množství pramene (zpravidla 200 – 300ml) do lázeňského pohárku, z kterého pak ve stoje nebo za pomalé chůze pramen popíjí.
  Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. V některých případech pití minerální vody během jídla nebo po jídle zvyšuje vstřebávání potřebných minerálů do těla. Obecně můžete očekávat kúru mezi 20–30 ml minerální vody na kilogram váhy denně.
  Rozličné přírodní minerální vody citlivě regulují funkci vašich vnitřních orgánů, zejména trávicího a močového ústrojí. Každá fontána v našich lázeňských střediscích má své vlastní jedinečné léčebné účinky a přínos. Pokyny k tomu, jak plně využít výhod těchto přírodních zdrojů, naleznete v jednotlivých lázeňských zařízeních.

  Přístup k fontánám s minerální vodou je většinou bezplatný. Venkovní studené prameny jsou na zimu uzavírány, zatímco vnitřní fontány zůstávají přístupné po celý rok. Procházka k venkovnímu pitnému pavilonu dvakrát či třikrát denně je výborná, příjemná a snadná forma cvičení, které je doplňkem vašich lázeňských procedur. Nesprávná nebo nadměrná konzumace některých léčivých minerálních vod však může mít nežádoucí účinky, jako je průjem, říhání, nadýmání, otékání nohou či očních víček a zvýšený krevní tlak. Z těchto důvodů a také proto, abyste zahájili pitnou kúru ve správném režimu, vám bude k dispozici váš lázeňský lékař, který vám poradí, jaký pramen přinese nejvíce užitku právě při vašich zdravotních potížích.

  Chronické zažívací potíže způsobené dysfunkcí žaludku, jater, žlučníku, pankreatu nebo střev; chronické poruchy ledvin a močových cest (záněty a kameny), metabolická onemocnění (zejména diabetes mellitus a dna)

  Nelze použít v následujících případech:

  Průjem, biliární nebo renální kolika, těžké selhání ledvin, intolerance sířené vody, těžké srdeční selhání, těžká inkontinence.

  Oxygenoterapie dle lékaře Více informací

  Kyslík je inhalován měkkou trubicí vedenou do nosu, zatímco vy jste pohodlně usazeni v křesle. Inhalovaný vzduch je obohacen o 40–60 % kyslíku a má přiměřenou vlhkost.

  Jak inhalace kyslíku pomáhá?
  Dlouhodobé dodávání kyslíku do těla posiluje funkci imunitního systému, zlepšuje srdeční činnost a elasticitu plic, pomáhá stavu a výkonnosti mysli a je výborné pro celkové zdraví.

  oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se pomocí masky inhaluje zvlhčený kyslík v daleko vyšší koncentraci, než je jeho běžný výskyt ve vzduchu. Zvyšuje se tím jeho přísun tkáním a pomáhá tělu bojovat s volnými radikály. Kyslík představuje pro organizmus zcela zásadní podmínku pro přežití. Každá buňka lidského těla jej potřebuje a nedostatek kyslíku proto vede k mnoha chorobným stavům. Kyslíková kúra působí na celý organizmus, regeneruje, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici
  Oxygenoterapie je vhodná pro:

  prevenci při zpomalování stárnutí lidských buněk a posilování obranyschopnosti organizmu

  účinnou přípravu na operaci a v období rekonvalescence

  kompenzaci negativního dopadu nepříznivých ekologických podmínek a škodlivých následků kouřen

  Dechová rehabilitace Více informací

  Pomocí jednoduchých dýchacích cviků, při kterých jsou dechové pohyby řízeny vědomě, zlepšíme plicní ventilaci a můžeme také ovlivnit metabolismus, urychlit regeneraci a zlepšit fyzickou kondici.

  Cvičení se provádí v poloze na zádech i na boku, případně na břiše. Pokud je pacient schopen sedět nebo stát, využívá se i těchto poloh. Dechová cvičení se mohou provádět bez zapojení končetin (statická) a se zapojením končetin (dynamická).

  Je důležité nemocnému vysvětlit smysl a způsob provádění dechové gymnastiky. Bezprostředně před cvičením je potřeba zajistit průchodnost dýchacích cest, důkladně se vysmrkat a odkašlat. Cvičení se provádí denně v délce 5 až 10 minut v pomalém tempu.

  Pobyt v solné jeskyni Více informací

  Solná jeskyně je místnost vytvořená z přírodních solných bloků. V závislosti na poloze jeskyně může být tato sůl dovezena z různých lokalit.
  Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest.
  Využívá se léčivé síly soli z Mrtvého moře. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Vdechování mikroelementů působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňuje odkašlávání a vstřebávají se do krevního oběhu. Na kůži se během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.

  Solná jeskyně je vhodná pro:

  alergiky, nemocné s dýchacími cestami, astmatem

  nemocné s kožními chorobami typu ekzému, akné, psoriázy

  nemocné s vysokým krevním tlakem, neurózami

  jako prostředek na psychosomatické nemoci, únavové stavy či deprese

  Solná jeskyně je nevhodná pro akutně nemocné.

  Plavání individuální v bazénu Více informací

  Je možná známější pod názvem fyzioterapie ve vodě nebo také vodní kinezioterapie. Jedná se o pohybovou léčbu provozovanou ve vodě o teplotě 29–33 °C. V mnoha našich lázních se používá přírodní termální voda. Plavete sami a podle svých potřeb a pocitů.
  Díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi.

  Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

  Jóga Více informací

  Slovo jóga znamená v sanskrtu, jazyku starobylé Indie, kde jóga vznikla, „jednotu“, jednotu mysli, těla a ducha. Je jí dosaženo prováděním určitého pořadí poloh, z nichž každá má svůj jedinečný zdravotní přínos. Kromě těchto poloh mohou kurzy jógy zahrnovat instruktáž k dýchání nebo meditaci. Lidé si často myslí, že je jóga hlavně protahování, ale ačkoli je protahování její součástí, jóga slouží hlavně k získání rovnováhy v těle skrze jeho posílení a zvýšení pružnosti. Jógové pozice mohou být cvičeny v rychlých sekvencích, a zahřívat tak tělo pohybem, nebo pomalu ke zvýšení vytrvalosti a sladění celého těla.

  Vstupní lékařská prohlídka Více informací

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Každého důkladně prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury.

  Laboratorní vyšetření krve a moče Více informací

  Někdy při vstupní lázeňské prohlídce lékař naordinuje vyšetření krve, potřebuje znát některé hodnoty, aby mohl ordinovat určité procedury. Obvykle se vyšetřují tyto hodnoty. Laboratorní vyšetření (krevní obraz, jaterní testy, ledvinové testy, celkový HDL a LDL cholesterol, triglyceridy, kyselina močová, mineralogram, moč chemicky)

  Infuzní terapie vitaminu C Více informací

  Součástí procedur jsou 2x infuze vitamínu C + pro nastartování imunity. Po aplikaci dojde k posílení organizmu, který lépe reaguje na celkovou lázeňskou léčbu. Vitamin C neboli kyselina askorbová má pro člověka zásadní význam, lidský organismus si ho nedokáže vytvořit a je odkázaný na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Vitamin C má zásadní a nenahraditelnou roli při potlačování oxidativního stresu. Navíc je nezbytný pro normální průběh důležitých biochemických reakcí, např. detoxikaci cizorodých látek v játrech, správný metabolizmus tuků, podílí se na tvorbě kolagenu (důležitého např. pro klouby a stěny cév), blokuje tvorbu karcinogenů, podporuje imunitní pochody a funkci mozku, podporuje vstřebávání železa, což je důležité pro tvorbu a funkci červených krvinek.

  Analýza tělesné konstituce na přístroji In Body Více informací

  Na speciálním přístroji In Body vám bude změřena a vypočítána řada parametrů, které vypoví přesně o složení vašeho těla. (celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem případně lékařem. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo dvou minut. Analyzovaná osoba musí být na boso. Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Na analýzu nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6–99 let. Na základě současného stavu Vám přístroj spočítá ideální hodnoty tělesného tuku, svalové hmoty, jakož i cílovou váhu. Analýza složení těla na přístroji InBody nám dává cenné informace, na základě, kterých lze doporučit vhodnou pohybovou aktivitu individuálně na danou osobu. Dle výsledků o rozložení a množství svalové či tukové tkáně zjistíme, zda bude vhodnější silový trénink pro budování svalové hmoty, cviky pro zpevnění postavy, vyrovnávání dysbalancí, či aerobní aktivity vedoucí k redukci tuku.

  Nápoj na povzbuzení imunity Více informací

  Ovocné a zeleninové šťávy jsou vhodné nejen k osvěžení našeho organismu, ale i při redukční dietě či léčbě závažných onemocnění. Jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin, tuků a cukrů. Slouží jako čisticí prostředek organismu, podporují trávení, snižují nadváhu, odstraňují únavu, dodávají tělu energii a vitalitu. Navíc mají lahodnou chuť. Ovocné šťávy obsahují více cukrů než zeleninové. Sklenička ovocného freshe obsahuje asi 4 kostky cukru. Dejte tak pozor, abyste své tělo lákavě chutnou šťávou „nepředávkovali.“ Pokud chcete hubnout, konzumujte radši zeleninové freshe, které neobsahují cukru tolik. Při každodenním pití šťáv se začne vaše tělo čistit, detoxikovat. Je možné, že se u vás přechodně projeví některé známky toho, že se z vašeho těla vyplavují škodlivé látky: vyrážky, pocení, průjmy, únava. Zajímavost: Vitální látky jsou ve šťávách odděleny od vlákniny, a tak se rychleji a snáze tráví.

  O hotelu PAWLIK-AQUAFORUM**** B

  Čtyřhvězdičkový sen spojující historickou atmosféru s mimořádným komfortem. Místo, kde budete mít všechny lázeňské i hotelové služby pod jednou střechou – a kde vás budou rozmazlovat od hlavy až k patě. Věhlasný františkolázeňský hotel s tradicí už od roku 1868.;Široký výběr pokojů různých stylů i kategorií.

  Propojení budov A a B vyhřívanou prosklenou chodbou pro maximální pohodlí i při nepřízni počasí.

  Více informací o hotelu  

  Kde se nachází