od 9 000  za osobu / pobyt

Objevte město termálních pramenů, navštivte Karlovy Vary, lázně s noblesou. Dopřejte si zde léčebný a především odpočinkový týden.

 • Počet nocí: 6 nocí
 • Strava: Polopenze
 • Počet procedur: 12

Potřebujete poradit? Zavolejte nám! +420 773 185 758

  Cena pobytu zahrnuje

  Procedury

  , , , , , , ,

  Počet nocí

  6 nocí

  Počet procedur

  12

  Strava

  Polopenze

  Přínosy pobytu

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky k lékaři. Každého prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury. Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. Na speciálním přístroji In Body vám bude změřena a vypočítána řada parametrů, které vypoví přesně o složení vašeho těla. (celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kilogramech, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem případně lékařem. Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze.  Individuální perličková koupel se připravuje z vody ohřáté na teplotu přibližně 37 °C. Poté se do vody napumpují drobné bublinky, které stojí za perlivým efektem. Pobyt v koupeli trvá obvykle 20 minut, během nichž vzduchové bublinky něžně hladí, lechtají a pokrývají pokožku a tím působí relaxačně. V našich lázních po koupeli následuje 15minutový suchý zábal celého těla. Zábalová vana Haslauer během této procedury se využívají unikátní terapeutické účinky vodní zábalové vany a účinků přírodních produktů aplikovaných na tělo. Zvolený olej, rašelina či jiná přísada se nanese na jemnou fólii, do které se klient zabalí a ponoří se do membrány vodního lůžka. Díky jemnému tlaku vody se fólie přitiskne k tělu, a tak mohou jednotlivé produkty velmi citlivě působit. Terapeutické účinky získané postupným prohřívání těla na doporučenou teplotu jsou násobeny navozeným stavem beztíže. Zábalová vana je vhodná pro léčbu pohybového aparátu – uvolňuje svalové napětí, snižuje lokální otoky, posiluje protizánětlivé procesy v těle. Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest. Kneippův chodník jeho hlavním účinkem je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Oblázky na dně potůčku masírují chodidla, střídavá teplota vody zlepšuje prokrvení ve všech oblastech těla. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede i k otužování. 

  Procedury v ceně
  • 1x vstupní lékařské vyšetření, předpis diety a ev. úpravy 12 procedur 
  • 6x pitné kúry  
  • 1x analýza složení těla pomocí přístroje In Body 770  
  • 2x částečná klasická masáž  
  • 2x perličková koupel 
  • 1x Haslauer zábalová vana 
  • 2x solná jeskyně
  • 2x  Kneippův chodník 
  Více informací
  • 1 x uvítací přípitek „13.karlovarským pramenem“
  • 1 x lahev vína na pokoj
  • 1 x posezení u kávy (káva a zákusek nebo zmrzlinový pohár)
  • Turistický poplatek: 21 Kč/noc/os
  Složení procedur v tomto balíčku se může lišit dle ordinace lékaře a vstupní lékařské prohlídky, je-li předmětem balíčku.

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

  Více o procedurách

  Kneipův chodník Více informací

  Kneippův chodník se skládá ze dvou nádrží: nejčastěji jsou to dva speciálně upravené bazénky či potůčky s oblázky. Jak je pro Kneippovu vodoléčbu typické, používá se střídání studené a teplé vody. V jedné nádrži je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhé voda o teplotě asi 12 °C.

  Aplikace procedury probíhá tak, že pacient přešlapuje, resp. prochází se v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Oblázky na dně potůčku masírují chodidla, střídavé koupele zlepšují prokrvení ve všech oblastech těla. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování.

  Zábalová vana Haslauer Více informací

  Během této procedury se využívají unikátní terapeutické účinky vodní zábalové vany Haslauer a účinků přírodních produktů aplikovaných na tělo dle přání klienta. Zvolený olej, rašelina či jiná přísada se nanese na jemnou fólii, do které se klient zabalí a ponoří se do membrány vodního lůžka. Díky jemnému tlaku vody se fólie něžně přitiskne na tělo, a tak mohou jednotlivé produkty (oleje, přísady) velmi citlivě působit. Terapeutické účinky získané postupným prohřívání těla na doporučenou teplotu jsou násobeny navozeným stavem beztíže. Zábalová vana je vhodná pro léčbu pohybového aparátu – uvolňuje svalové napětí, snižuje lokální otoky, posiluje protizánětlivé procesy v těle. Různě působí také zvolené přísady.

  Částečná klasická masáž i přísadová dle lékaře Více informací

  Při částečné masáži pomocí klasických švédských technik se masíruje pouze problematická část těla (může se jednat o záda a šíji, hrudník, paže nebo nohy). V případě křečových žil nemůže být postižená oblast nohou masírována.

  Jak částečná klasická masáž pomáhá?
  Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze.

  Pitná kůra dle lékaře, dle typu pramenu a onemocnění Více informací

  V průběhu lékařského vyšetření se pacient dozví, který pramen je vhodný pro zlepšení jeho zdravotního stavu. Na základě lékařského doporučení/předpisu zpravidla 2- 3x denně minimálně půl hodiny před hlavními jídly přijde k doporučenému prameni, načerpá si doporučené množství pramene (zpravidla 200 – 300ml) do lázeňského pohárku, z kterého pak ve stoje nebo za pomalé chůze pramen popíjí.
  Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. V některých případech pití minerální vody během jídla nebo po jídle zvyšuje vstřebávání potřebných minerálů do těla. Obecně můžete očekávat kúru mezi 20–30 ml minerální vody na kilogram váhy denně.
  Rozličné přírodní minerální vody citlivě regulují funkci vašich vnitřních orgánů, zejména trávicího a močového ústrojí. Každá fontána v našich lázeňských střediscích má své vlastní jedinečné léčebné účinky a přínos. Pokyny k tomu, jak plně využít výhod těchto přírodních zdrojů, naleznete v jednotlivých lázeňských zařízeních.

  Přístup k fontánám s minerální vodou je většinou bezplatný. Venkovní studené prameny jsou na zimu uzavírány, zatímco vnitřní fontány zůstávají přístupné po celý rok. Procházka k venkovnímu pitnému pavilonu dvakrát či třikrát denně je výborná, příjemná a snadná forma cvičení, které je doplňkem vašich lázeňských procedur. Nesprávná nebo nadměrná konzumace některých léčivých minerálních vod však může mít nežádoucí účinky, jako je průjem, říhání, nadýmání, otékání nohou či očních víček a zvýšený krevní tlak. Z těchto důvodů a také proto, abyste zahájili pitnou kúru ve správném režimu, vám bude k dispozici váš lázeňský lékař, který vám poradí, jaký pramen přinese nejvíce užitku právě při vašich zdravotních potížích.

  Chronické zažívací potíže způsobené dysfunkcí žaludku, jater, žlučníku, pankreatu nebo střev; chronické poruchy ledvin a močových cest (záněty a kameny), metabolická onemocnění (zejména diabetes mellitus a dna)

  Nelze použít v následujících případech:

  Průjem, biliární nebo renální kolika, těžké selhání ledvin, intolerance sířené vody, těžké srdeční selhání, těžká inkontinence.

  Pobyt v solné jeskyni Více informací

  Solná jeskyně je místnost vytvořená z přírodních solných bloků. V závislosti na poloze jeskyně může být tato sůl dovezena z různých lokalit.
  Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest.
  Využívá se léčivé síly soli z Mrtvého moře. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Vdechování mikroelementů působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňuje odkašlávání a vstřebávají se do krevního oběhu. Na kůži se během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.

  Solná jeskyně je vhodná pro:

  alergiky, nemocné s dýchacími cestami, astmatem

  nemocné s kožními chorobami typu ekzému, akné, psoriázy

  nemocné s vysokým krevním tlakem, neurózami

  jako prostředek na psychosomatické nemoci, únavové stavy či deprese

  Solná jeskyně je nevhodná pro akutně nemocné.

  Vstupní lékařská prohlídka Více informací

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Každého důkladně prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury.

  Perličková individuální koupel čistá nebo s bylinkami Více informací

  Individuální perličková koupel se připravuje z kohoutkové vody ohřáté na teplotu přibližně 37 °C. Poté se do vody napumpují drobné bublinky, které stojí za perlivým efektem. Pobyt v koupeli trvá obvykle 20 minut, během nichž vzduchové bublinky něžně hladí a pokrývají pokožku. V některých našich lázních po koupeli následuje 15minutový suchý zábal celého těla.
  Lechtání bublinek je příjemně uklidňující, perličková lázeň se proto hodí k celkové relaxaci. Teplota vody se pohybuje mezi 34-38 °C. Do vody je pod tlakem 0,15 Map vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má u léčby jizev a klimakterických obtíží. Kombinací efektu teplé koupele a mikro masáže kůže bublinkami vzduchu se docílí zlepšení prokrvení tkání a celkové relaxace organismu.

  Analýza tělesné konstituce na přístroji In Body Více informací

  Na speciálním přístroji In Body vám bude změřena a vypočítána řada parametrů, které vypoví přesně o složení vašeho těla. (celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem případně lékařem. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo dvou minut. Analyzovaná osoba musí být na boso. Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Na analýzu nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6–99 let. Na základě současného stavu Vám přístroj spočítá ideální hodnoty tělesného tuku, svalové hmoty, jakož i cílovou váhu. Analýza složení těla na přístroji InBody nám dává cenné informace, na základě, kterých lze doporučit vhodnou pohybovou aktivitu individuálně na danou osobu. Dle výsledků o rozložení a množství svalové či tukové tkáně zjistíme, zda bude vhodnější silový trénink pro budování svalové hmoty, cviky pro zpevnění postavy, vyrovnávání dysbalancí, či aerobní aktivity vedoucí k redukci tuku.

  O hotelu Křiváň***

  Pár kroků od Hadího pramene v lázeňském centru Karlových Varů v těsné blízkosti dvou karlovarských kolonád s minerálními prameny se nachází historická budova sanatoria Křiváň.

  Hlavní Mlýnská kolonáda je vzdálená jen dvě minuty chůze. Sadová kolonáda se nachází přímo proti hlavnímu vchodu, za ní se rozkládá městský park Dvořákovy sady. Hosté si mohou zpříjemnit pobyt procházkou a nákupem v obchodní zóně, vzdálené pouhých 10 minut chůze.

  Zrekonstruovaná a zmodernizovaná budova sanatoria Kriváň nabízí klientům komfort tříhvězdičkového hotelového zařízení. Hosté mají možnost využít v rámci lázeňského pobytu širokou nabídku klasických lázeňských a rehabilitačních služeb vlastního balneoprovozu, který je umístěn v přízemí a prvním patře sanatoria Křiváň. Celý komplex se skládá z několika původních historických domů, které byly postaveny koncem 19.století ve svahu noblesní Sadové ulice. Původní budovy jsou vzájemně propojeny schodišti. V každé části jsou hostům k dispozici výtahy.

  Více informací o hotelu  

  Kde se nachází