Lázeňský pobyt regenerace

od 3 420  za osobu / pobyt

Užijte si romantický víkend ve dvou a dopřejte si zasloužený relax v klimatických lázních Kynžvart!

 • Počet nocí: 3 noci
 • Strava: Polopenze
 • Počet procedur: 3

Potřebujete poradit? Zavolejte nám! +420 773 185 758

  Cena pobytu zahrnuje

  Počet nocí

  3 noci

  Počet procedur

  3

  Strava

  Polopenze

  Procedury

  , , , , , ,

  Přínosy pobytu

  Teplé proudy vody ve vířivce mají různé účinky: intenzivní vodní masáž zlepšuje krevní oběh a metabolismus, uvolňuje ztuhlé svaly, klouby a stresovanou mysl, zároveň stimuluje kožní a podkožní nervové receptory, takže dochází k lepšímu uvědomění si vlastního těla. Cílem klasické částečné masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze. Pobyt v bazénu a plavání díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi. K saunování však nepatří jen pouhé prohřívání těla, ale je spojené také s prudkým ochlazením, které se několikrát opakuje. Právě změna teplot má na organismus velice pozitivní vliv. Návštěva sauny nemá tedy pouze relaxační efekt, ale působí rovněž preventivně a posiluje přirozenou obranyschopnost organismu. Mechanická terapie na přístrojích používaná v lázeňských zařízeních využívá různé druhy mechanických přístrojů za účelem zlepšení mobility (zejména po úrazech, operacích nebo mozkové mrtvici) nebo za účelem usnadnění lymfatického a krevního oběhu v případě potíží. Zařízení nahrazují lidskou sílu tam, kde tato sama o sobě nestačí nebo je terapie časově velmi náročná, např. pokud je třeba provádět častý monotónní pohyb. Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při ní se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů. Také zvyšuje celkovou fyzickou kondici těla, tudíž se dá zařadit do tréninku i při ischemické chorobě srdeční. „Zároveň dochází k menšímu tlaku na klouby, než je tomu například u běhání, proto ji doporučuji i lidem s kloubními problémy. Výhodou jízdy na kole je také zlepšení tělesné i duševní kondice. 

  Procedury v ceně
  • 1x vířivá koupel 
  • 1x klasická částečná masáž zad a šíje 
  • 1x suchá uhličitá koupel
  Více informací
  • Příplatek za plnou penzi 100 Kč/noc/os
  • Lázeňský poplatek 20 Kč/noc/os
  • Zapůjčení hůlek zdarma jako bonus pro Nordic Walking
  • 1x zapůjčení kola zdarma v půjčovně
  • 1x vstup Státní zámek Kynžvart
  • 2x volný vstup do bazénu a sauny
  • Volný vstup do posilovny
  • Cena je za osobu v jednolůžkovém pokoji
  Složení procedur v tomto balíčku se může lišit dle ordinace lékaře a vstupní lékařské prohlídky, je-li předmětem balíčku.

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

  Více o procedurách

  Nordic walking, Severská léčba nebo terénní terapie Polar, Více informací

  Severská chůze se speciálními holemi, která zvyšuje fyzickou kondici. Při chůzi je zapojeno až 90 % svalů v těle. Řízenou a kontrolovanou chůzí se zvyšuje tolerance zátěže srdce po infarktu, a navíc po operaci srdečních cév nebo chlopní se tímto způsobem chůze rozcvičí krční a hrudní páteř, kdy je pohyblivost po operačním výkonu omezena. Výhodou je, že je tato metoda vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Správným používáním hůlek při chůzi dochází k zapojování svalů téměř celého těla, zvyšuje srdeční činnost a tím působí i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. Tento typ chůze zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje svaly horní části těla, šetří kyčelní a kolenní klouby, spotřeba kalorii stoupá až o 50 %.
  Severská chůze je odvozená od běžkování a její princip je založen na tom, že při chůzi používáte dvě speciálně navržené hole. V porovnání s obyčejnou chůzí dochází k zapojení také horní část těla a výsledná aktivita je tedy intenzivnější. Protože však vycházkové hole poskytují oporu, je „vnímaná míra námahy“ nižší, třebaže jde o poměrně intenzivní cvičení. 
  Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při severské chůzi se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů.

  Částečná klasická masáž i přísadová dle lékaře Více informací

  Při částečné masáži pomocí klasických švédských technik se masíruje pouze problematická část těla (může se jednat o záda a šíji, hrudník, paže nebo nohy). V případě křečových žil nemůže být postižená oblast nohou masírována.

  Jak částečná klasická masáž pomáhá?
  Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze.

  Sauna dle lékaře Více informací

  Klasické finské suché sauny mají teplotu, která se uvnitř pohybuje od 60 do 120 °C, v některých případech ale také okolo 140 °C.

  K saunování však nepatří jen pouhé prohřívání těla, ale je spojené také s prudkým ochlazením, které se několikrát opakuje. Právě změna teplot má na organismus velice pozitivní vliv. Návštěva sauny nemá tedy pouze relaxační efekt, ale působí rovněž preventivně a posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

  Plavání individuální v bazénu Více informací

  Je možná známější pod názvem fyzioterapie ve vodě nebo také vodní kinezioterapie. Jedná se o pohybovou léčbu provozovanou ve vodě o teplotě 29–33 °C. V mnoha našich lázních se používá přírodní termální voda. Plavete sami a podle svých potřeb a pocitů.
  Díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi.

  Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

  Vířivá koupel čistá nebo s rašelinou Více informací

  Procedura probíhá v horké lázni o teplotě 33–36 °C a využívá masáže vodním proudem. Vířivá koupel obvykle trvá 15–20 minut a následuje po ní suchý zábal a odpočinek v délce 10–15 minut na lůžku. Jedná se o individuální proceduru a do vody se mohou přidat i přísady, rašelina, bahno, sůl.
  Teplé vířící proudy vody mají různé účinky: intenzivní vodní masáž zlepšuje krevní oběh a metabolismus, uvolňuje ztuhlé svaly, klouby a stresovanou mysl, zároveň stimuluje kožní a podkožní nervové receptory, takže dochází k lepšímu uvědomění si vlastního těla.
  Mechanické víření teplé vody masíruje části těla ponořené do vany. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Vířivá koupel je vhodná pro léčení některých poúrazových a pooperačních stavů končetin, zmenšení bolestí pohybového aparátu a ke zlepšení prokrvení tkání.

  Mechanická terapie přístrojová Více informací

  Mechanická terapie používaná v lázeňských zařízeních(přístrojích) využívá různé druhy mechanických přístrojů za účelem zlepšení mobility, zejména po úrazech, operacích nebo mozkové mrtvici. Také za účelem usnadnění lymfatického a krevního oběhu v případě potíží. Mechanická zařízení nahrazují lidskou sílu tam, kde tato sama o sobě nestačí nebo je terapie časově velmi náročná, např. pokud je třeba provádět častý monotónní pohyb. Mechanická zařízení mohou být přednastavena tak, aby prováděla určité pohyby nebo postupy, které usnadňují pohyb vašich vlastních končetin v případě, že máte potíže s jejich běžným prováděním nebo nemáte dostatek síly. V příslušných postupech jsou popsány speciální podmínky, za nichž se mechanická terapie doporučuje nebo naopak nedoporučuje.

  Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

  Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

  Jízda na kole Více informací

  Cyklistika je běžně využívána pro individuální rekreaci i v procesu rehabilitační léčby. Další skutečností je to, že jízda na kole za účelem vysokého výkonu nemusí vždy optimálně zatěžovat pohybovou soustavu člověka. Pohyb dolních končetin nemusí vždy odpovídat lidským vrozeným pohybovým programům. Základem našeho přístupu je nalezení správného místa na sedle a řídítkách a místa pohybu distálně na pedálech. Dolní končetiny pracují jako generátor síly. Jízda na kole proto není přirozenou lidskou lokomocí. Při jízdě ve stoji nacházíme požadovanou vyšší aktivitu hýžďového svalu. Při rehabilitaci s pomocí kola je důležité dbát zřetel na druh úrazu. Například při rehabilitaci kloubů zlepšuje cyklistika celkový rozsah kloubu a dochází k posílení svalů v jeho okolí. Také zvyšuje celkovou fyzickou kondici těla, tudíž se dá zařadit do tréninku i při ischemické chorobě srdeční. Zároveň dochází k menšímu tlaku na klouby, než je tomu například u běhání, proto ji doporučuji i lidem s kloubními problémy. Výhodou jízdy na kole je také zlepšení tělesné i duševní kondice

  O hotelu Orlík/A+, Záboj/A+

  Lázeňský dům Orlík se nachází v Lázních Kynžvart. Nabízí ubytování vhodné pro rodiny s dětským hřištěm, turistickými informacemi a bezplatným Wi-Fi ve všech prostorách. Lázeňský dům Orlík poskytuje ubytování v pokojích s posezením, psacím stolem, TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelnou.

  Více informací o hotelu  

  Kde se nachází