Seniorský pobyt 2022

od 9 900  za osobu / pobyt

Tento léčebný pobyt s lékařským vyšetřením a upravením léčebného plánu na základě individuálního zdravotního stavu Vám zajistí dokonalou celkovou regeneraci, povzbuzení těla i ducha a probudí ve Vás novou životní energii a optimismus.

 • Počet nocí: 6 nocí
 • Strava: Polopenze
 • Počet procedur: 7

Potřebujete poradit? Zavolejte nám! +420 773 185 758

  Cena pobytu zahrnuje

  Počet nocí

  6 nocí

  Počet procedur

  7

  Strava

  Polopenze

  Procedury

  , , ,

  Přínosy pobytu

  Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury. Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze.  Lokální prohřátí uvolňuje svaly i spasmy, ulevuje od chronické bolesti a podporuje hojení a výživu tkání. Má také sedativní a imunobiologické účinky. Sůl má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu.

  Procedury v ceně
  • 1x koupel pěnivá s rašelinovým extraktem
  • 2x masáž klasická částečná
  • 1x koupel se solí z Mrtvého moře
  • 2x plavání v rehabilitačním bazénu
  • 1x cvičení v přírodě/tělocvičně
  Více informací
  • 2x poukázka v hodnotě 50 Kč na služby
  • Turistický poplatek: 21 Kč/noc/os
  • Vstupní a výstupní lékařské vyšetření v ceně
  • Skladbu léčebných procedur může upravit lékař na základě vstupní lékařské prohlídky, individuálního zdravotního stavu nebo kapacitních možností lázní
  Složení procedur v tomto balíčku se může lišit dle ordinace lékaře a vstupní lékařské prohlídky, je-li předmětem balíčku.

  Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.

  Více o procedurách

  Koupel přísadová, bylinková, oleje, sůl z mrtvého moře Více informací

  Dopřejte si regenerační koupel se zvláčňujícími účinky, příjemné aroma doplní zážitek z procedury. Vyberte si z různých druhů přísad.

  Účinek této koupele se odvíjí od druhu přísady:
  relaxace, uvolnění, zbavení stresu apod. (jalovec, brusinka, ovesné vločky, hypermangan, olej)
  Teplota vody 36–37 °C
  Délka koupele: 15 minut + odpočinek

  Koupele, které se skládají z obyčejné vody a různých léčivých přísad se při různých kožních onemocněních mají zvlhčující a zklidňující účinky. Léčivou přísadu vybírá lékař v závislosti na typu obtíží. Předepíše ji na lékařském vyšetření, stejně jako teplotu koupele.

  Vyživují pokožku vitamíny rozpustnými ve vodě. Obsahují také aktivní složky, které potlačují svědění, zánět a rychlý růst kožních buněk. Přísada váže vodu a na povrchu pokožky vytváří ochranný film, který v ní uzamkne vlhkost. Koupel má i dezinfekční a uklidňující účinek na podrážděnou kůži, a zvláště se hodí pro osoby trpící kožními alergiemi a po přílišném slunění. Zvlhčuje pokožku a pomáhá v ní udržet vlhkost dlouho po absolvování procedury.

  Individuální léčebné cvičení Více informací

  Fyzioterapeut vede individuální léčebná cvičení podle předpisu lázeňského lékaře. Terapie může zahrnovat jakoukoli z následujících technik: měkké techniky, mobilizace, manipulace, vizualizace, aktivní zapojení svalu, aktivní asistovaný pohyb a volný aktivní pohyb. Nedílnou součástí těchto lekcí jsou kromě posilování rovnováhy, síly a pohyblivosti také dýchací cvičení.
  Výběr aplikované techniky nebo prováděných cvičení se odvíjí od klientova zdravotního stavu a je plně přizpůsoben jeho individuálním potřebám. Lekce jsou navrženy tak, aby umožnily udržet nebo znovu získat fyzickou mobilitu a rozvinout funkční schopnosti.
  Cvičení se provádí u osob s poruchami pohybového a nervového aparátu, se špatnými pohybovými návyky a držením těla pod vedením rehabilitačního pracovníka. Je zaměřeno na postiženou či dysfunkční část těla. Klient se naučí správně provádět jednotlivé cviky ve kterých může doma samostatně pokračovat. Díky individuálnímu přístupu je možné lépe korigovat špatné pohybové návyky.

  Individuální léčebná tělesná výchova je vhodná pro úpravu patologických pohybových stereotypů u daného klienta, korekci vadného držení těla, stoje, chůze. Seznámí vás s principy školy zad, fixací správných pohybových návyků při různých činnostech.

  Částečná klasická masáž i přísadová dle lékaře Více informací

  Při částečné masáži pomocí klasických švédských technik se masíruje pouze problematická část těla (může se jednat o záda a šíji, hrudník, paže nebo nohy). V případě křečových žil nemůže být postižená oblast nohou masírována.

  Jak částečná klasická masáž pomáhá?
  Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze.

  Plavání individuální v bazénu Více informací

  Je možná známější pod názvem fyzioterapie ve vodě nebo také vodní kinezioterapie. Jedná se o pohybovou léčbu provozovanou ve vodě o teplotě 29–33 °C. V mnoha našich lázních se používá přírodní termální voda. Plavete sami a podle svých potřeb a pocitů.
  Díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi.

  Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

  O hotelu Jan Ripper***

  Jako ze všech ostatních lázeňských domů také z hotelu Jana Rippera se hostům naskýtá překrásný výhled na hřebeny Hrubého Jeseníku s dominantou Pradědu. Jeseníky měl rád i zeť Vincenze Priessnitze, po němž je lázeňský dům pojmenován. Hotel Ripper*** je mezi návštěvníky velmi oblíbený. Celková kapacita domu je 87 lůžek.

  Více informací o hotelu  

  Kde se nachází