Zavolejte nám! +420 773 185 758
1-Slatinný nebo bahenní zábal
Pro bahno je nejtypičtější vlastností jeho schopnost dobře uchovávat teplo a dlouhý čas chladnutí. Teplota bahenního zábalu je obvykle 38–42 °C, lékař však může předepsat i jinou teplotu. Bahenní zábal se aplikuje na klouby a části těla indikované lékařem. Tělo se poté zabalí do izolační pokrývky a do suchého lněného prostěradla. Po 20 minutách se bahno smyje a pro dosažení maximálního léčebného účinku následuje 15minutový suchý zábal.
Teplo roztahuje cévy a zrychluje metabolismus. Díky tomu léčba pomáhá při chronických zánětech. Teplo také uvolňuje ztuhlé svaly a šlachy a ulevuje od křečí. Procedura omáhá při otoku kloubů či svalovém napětí a zlepšuje vyživení kůže, veškeré pojivové tkáně a také meziobratlových plotének. Navíc posiluje protizánětlivé a imunitní procesy v těle. Slané bahno je vhodné k léčbě nemocí pohybového aparátu, ale také k ošetření některých onemocnění kůže a gynekologických onemocnění.
Procedura je podobná bahennímu zábalu. Slatina o teplotě 40–42 °C se nanáší na příslušné části těla a pacient se poté kompletně zabalí do prostěradel a přikrývek, v nichž zůstane po dobu 20 minut. Slatina se potom smyje hadicí a procedura se zakončí 15minutovou relaxací v suchém zábalu.
Jak slatinný zábal pomáhá?
Teplo ze slatiny zlepšuje místní prokrvení a metabolismus, zvláčňuje svaly a pojivovou tkáň, ulevuje od bolesti a působí protizánětlivě. Slatinný zábal se proto hodí jako ošetření před masáží nebo léčebným cvičením. Minerály z rozemleté a zahřáté slatiny na 40-42 °C přecházejí do kůže, teplo zvyšuje prokrvení a uvolnění hladké a příčně pruhované svaloviny, urychluje látkovou výměnu a působí proti zánětlivě.
Se slatinou se však můžeme setkat nejen při slatinné koupeli, ale využití má také v podobě zábalu. Na základě toho se pak samozřejmě mírně odlišuje její zpracování. K tomu, aby mohla být slatina použita, musí být nejprve zbavena hrubých příměsí a rozdrcena na jemný prášek.
V důsledku intenzivního prohřátí těla se zvyšuje prokrvení tkání, uvolnění svalů, což má za následek zmírnění případných bolestí. Slatina má však mimo analgetického účinku také výborné regenerační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.
onemocněních pohybového aparátu – (artróza, artritida, bolestivé syndromy páteře a kosterních svalů)
onemocnění dýchacích cest
urologickém onemocnění
gynekologickém onemocnění
Lékařský předpis: vyžaduje se
Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.