20-Magnetoterapie

Magnetoterapie využívá k léčení pouze magnetickou část elektromagnetického pole. Ošetřovaná část těla je vystavena umělému magnetickému poli, které v tkáni navozuje slabé elektrické změny. Lékařsky využívané magnetické pole je obvykle pulzující a aplikuje se různými způsoby (magnetické podložky, přikrývka, válec), v závislosti na povaze a místě obtíží. Během aplikace pulzujícího magnetického pole pacient obvykle nic zvláštního nevnímá (přístroj nevyzařuje teplo, nevydává zvuky ani nezpůsobuje brnění). Pacient během procedury zůstává oblečen. Ošetření pulzní magnetoterapií lze provést, i pokud má pacient nekovové obvazy, sádry nebo svorky.
Magnetické pole stimuluje buněčný metabolismus a zlepšuje prokrvení, což umožňuje buňkám regeneraci, a tím pádem urychluje hojivé procesy (prokázáno na zlomených kostech a vymknutých kloubech). Magnetické pole navíc tlumí bolest a zmenšuje otoky, uvolňuje kontrakce svalů a podporuje imunitní procesy v těle. Klienti často projevují zájem o aplikaci magnetoterapie na záda, kdy dochází ke zlepšení hybnosti a odstranění bolestivých spasmů ve svalech podél páteře.  Magnetoterapie je přirozená a pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. Elektromagnetické vlnění ovlivňuje fyziologické procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání a buněk. Terapie způsobuje rozšíření cév, působí analgeticky, protizánětlivě a spasmolyticky, stimuluje nastartování hojení kostí a měkkých tkání. Efekt nastoupí až po delší frekvenci procedur, samotná magnetoterapie nepřináší bezprostřední vjem jako ostatní elektroléčba.

Přestože magnetoterapie nežádoucí účinky nemá, existují situace, kdy se její využívání nedoporučuje. Mezi pozitivní účinky, ale i rizika magnetoterapie patří například to, že zvyšuje prokrvení tkání. Za normálních okolností se jedná o žádoucí efekt, nicméně pokud by klient terapii podstoupil s krvácením jakéhokoliv původu, mohlo by se ještě zintenzivnit. Magnetické pole by také mohlo narušit fungování lékařských zařízení, jako jsou například kardiostimulátory. Mimo to se nedoporučuje využívat magnetoterapii v těhotenství a proti bolestem neznámého původu.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.