27-Pitná kůra dle lékaře, dle typu pramenu a onemocnění

V průběhu lékařského vyšetření se pacient dozví, který pramen je vhodný pro zlepšení jeho zdravotního stavu. Na základě lékařského doporučení/předpisu zpravidla 2- 3x denně minimálně půl hodiny před hlavními jídly přijde k doporučenému prameni, načerpá si doporučené množství pramene (zpravidla 200 – 300ml) do lázeňského pohárku, z kterého pak ve stoje nebo za pomalé chůze pramen popíjí.
Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. V některých případech pití minerální vody během jídla nebo po jídle zvyšuje vstřebávání potřebných minerálů do těla. Obecně můžete očekávat kúru mezi 20–30 ml minerální vody na kilogram váhy denně.
Rozličné přírodní minerální vody citlivě regulují funkci vašich vnitřních orgánů, zejména trávicího a močového ústrojí. Každá fontána v našich lázeňských střediscích má své vlastní jedinečné léčebné účinky a přínos. Pokyny k tomu, jak plně využít výhod těchto přírodních zdrojů, naleznete v jednotlivých lázeňských zařízeních. 

Přístup k fontánám s minerální vodou je většinou bezplatný. Venkovní studené prameny jsou na zimu uzavírány, zatímco vnitřní fontány zůstávají přístupné po celý rok. Procházka k venkovnímu pitnému pavilonu dvakrát či třikrát denně je výborná, příjemná a snadná forma cvičení, které je doplňkem vašich lázeňských procedur. Nesprávná nebo nadměrná konzumace některých léčivých minerálních vod však může mít nežádoucí účinky, jako je průjem, říhání, nadýmání, otékání nohou či očních víček a zvýšený krevní tlak. Z těchto důvodů a také proto, abyste zahájili pitnou kúru ve správném režimu, vám bude k dispozici váš lázeňský lékař, který vám poradí, jaký pramen přinese nejvíce užitku právě při vašich zdravotních potížích.

Chronické zažívací potíže způsobené dysfunkcí žaludku, jater, žlučníku, pankreatu nebo střev; chronické poruchy ledvin a močových cest (záněty a kameny), metabolická onemocnění (zejména diabetes mellitus a dna)

Nelze použít v následujících případech:

Průjem, biliární nebo renální kolika, těžké selhání ledvin, intolerance sířené vody, těžké srdeční selhání, těžká inkontinence.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.