Zavolejte nám! +420 773 185 758
33-Bahenní koupel nebo zábal
Na dně bahenního bazénu (tzv. bahniště) je 10–30 cm silná přírodní vrstva bahna, kterým pronikají horké termální minerální prameny. Nad bahnem se nachází 50–90 cm silná vrstva vody. Teplota minerální vody se pohybuje v rozmezí 39–40 °C, v místech přímo nad vývěrem pramenů však někdy může dosáhnout i vyšších hodnot. Délka lázně je striktně individuální, obvykle trvá 5–10 minut. Procedura je zakončena sprchou a 15minutovým suchým zábalem.
Během koupele pomáhá teplo z bahna a minerální vody roztáhnout cévy, čímž snižuje krevní tlak a uvolňuje svaly. Přes kůži se navíc vstřebává síra a další minerály, které zpomalují degradaci elastinu a kolagenu v chrupavkách, vazech a pojivových tkáních. V bazénu je možné stát, pomalu chodit, sedět i provádět lehká cvičení na rozhýbání kloubů. Minerály z rozemleté a zahřáté slatiny na 40-42 °C přecházejí do kůže, teplo zvyšuje prokrvení a uvolnění hladké a příčně pruhované svaloviny, urychluje látkovou výměnu a působí proti zánětlivě. Slatinná koupel je jednou z velice příjemných vodoléčebných procedur, využívaných především při léčbě poruch pohybového aparátu. Podle názvu lze snadno uhádnout, že léčivou látkou je slatina, která je bohatá na organické i minerální látky a je tedy pro lidské tělo opravdovým přínosem.
Díky své schopnosti udržet po dlouhou dobu stálou teplotu, dochází během procedury k pozvolnému a rovnoměrnému prohřívání organismu. Po přibližně 15minutové koupeli následuje ještě odpočinek v suchém zábalu a v některých případech také klasická masáž.
V důsledku intenzivního prohřátí těla se zvyšuje prokrvení tkání, uvolnění svalů, což má za následek zmírnění případných bolestí. Slatina má však mimo analgetického účinku také výborné regenerační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.
Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.