62-Parafangový zábal

Parafango je kombinací suchého bahna, obvykle z místních zdrojů, čistého tvrdého parafínu a parafínového oleje. Směs se rozehřeje ve speciálním přístroji a pak se těsně před tím, než začne tuhnout, tedy při teplotě 38–45 °C, nanáší na problematickou část těla v centimetr silné vrstvě. Teplo je o trochu méně intenzivní než u čistého parafínu – procedura je tak pro pacienta příjemnější.
Lokální prohřátí uvolňuje svaly i spasmy, ulevuje od chronické bolesti a podporuje hojení a výživu tkání. Má také sedativní a imunobiologické účinky.

Parafango zábaly z ohřáté směsi rašeliny a parafínu se používají k prohřátí a tím uvolnění svalů. Většinou se používají k prohřátí před klasickou masáží k dosažení lepšího masážního efektu.

Parafangový zábal působí protizánětlivě, uvolňuje napětí v těle a prokrvuje pokožku těla, urychluje obnovu buněk a tím omlazuje kůži navrací pružnost pokožky, působí revitalizačně na pohybový aparát, zvyšuje pohyblivost kloubů, remineralizační účinky a aktivuje lymfatický oběh.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.