Nový sociální podnik Hurá do lázní pomáhá seniorům a lidem s handicapem

Tisková zpráva 3. 9. 2021, Chrudim

Spolek Hurá na Výlet! založil sociální podnik Hurá do lázní, který zajišťuje nabídku lázeňských a relaxačních pobytů pro všechny generace, umožňuje pracovní uplatnění osobám s handicapem a podporuje činnost spolku Hurá na Výlet!. Motto cestovní agentury je jednoduché – „Vy pojedete do lázní a senioři pojedou na výlet“. Podrobnější informace o sociálním podniku a nabídku lázeňských pobytů naleznete na www.huradolazni.cz.

„Každý pobyt a každá noc strávená v lázeňské destinaci posouvá hurá autobus plný seniorů zase dál, za poznáním nových míst. Polovina z vydělaných peněz z každého pobytu bude směřovat na podporu aktivit spolku Hurá na Výlet! – na oblíbené výlety, festivaly, akce a další aktivity.

Nabízíme možnosti regenerace pro úplně všechny generace a jako přidanou hodnotu dobrý pocit z toho, že nákupem pomáháme osamělým seniorům, aby se dostali mezi lidi a něco hezkého zažili.“ říká předseda spolku Tomáš Martinek.

Polovinu vydělaných peněz sociální podnik věnuje rozvoji pracovních míst pro kolegy s handicapem nebo jinak znevýhodněných. Těch, kteří pracovat chtějí, ale bohužel nedostávají v naší společnosti rovnou příležitost. Zbylá polovina putuje do spolku Hurá na Výlet!, kde slouží k úhradě bezpečných výletů a aktivit pro seniory, kteří nechtějí sedět sami doma, ale chtějí poznávat nová místa a kamarády.

Pracovníci sociálního podniku seniorům také nabízejí bezplatné poradenství, jak si dohodnout pobyt plně hrazený pojišťovnou a zajistit si lázeňskou péči zdarma.

Chrudimská kancelář bude slavnostně otevřena ve čtvrtek 16. září v 14:00 před centrem Hurá proStory, v průběhu akce vystoupí orchestr Retro-Band Zdeňka Škvařila.

Kancelář na adrese Široká ulice č. p. 83 v Chrudimi bude pro zájemce otevřena od 17. září 2021 a rezervace je možné provádět rovněž na telefonu 773 185 758 či na emailové adrese info@huradolazni.cz.

Spolek Hurá na Výlet! je nezisková organizace, která od roku 2014 zpříjemňuje život seniorům prostřednictvím výletů, festivalů, kulturních akcí a dalších aktivit.
Za dobu svého působení spolek uspořádal výlety, akce a festivaly pro více než dvanáct tisíc seniorů.

Všechny aktivity spolku jsou pro seniory zdarma anebo za symbolický příspěvek. Bližší informace o činnosti spolku naleznete na webu www.huranavylet.cz.

Bc. Tomáš Martinek
předseda spolku Hurá na výlet

tomas@huranavylet.cz  
tel.: +420 773 262 122