Navštivte s námi krásné město Karlovy Vary a nechte se okouzlit jeho krásou

Věděli jste, že…

Karlovy Vary jsou nejvýznamnější lázeňské město v České republice založené Karlem IV. navštíví ročně tisíce turistů z celého světa. Od roku 2021 je proto na seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci položky Slavná lázeňská města Evropy. Historické lázeňské budovy a přilehlé kolonády, stejně jako památkově chráněné hotely a další kulturní památky vás uchvátí svou velikostí a přepychem. Karlovy Vary oplývají přibližně osmdesáti prameny termální vody, která má blahodárný vliv na léčení jaterních a střevních chorob, na žaludek a játra. Tím nejznámějším je Karlovarské vřídlo, které vyvěrá z hloubky 2 500 m a je s teplotou 73 °C zároveň nejteplejším termálním pramenem Česka. Najdete ho v centru Karlových Varů ve Vřídelní kolonádě, kde díky tlaku a obsahu plynného oxidu uhličitého dosahuje neuvěřitelné výšky až 12 m. Pozor, kromě lázeňství jsou Karlovy Vary domovem skla a porcelánu.

Co musíte vidět Karlovy Vary jsou sice malé městečko, ale za to Vám můžou nabídnout spoustu zajímavých míst k návštěvě. Ty nejzajímavější památky, které vám Karlovy Vary naservírují jako na dlani, byste rozhodně neměli při své příští návštěvě vynechat!

 • Císařské, Vřídelní, Sluneční nebo Alžbětiny lázně
 • Vřídelní, Sadová, Tržní, Zámecká a Mlýnská kolonáda
 • Barokní kostel sv. Máří Magdalény
 • Řeckokatolický hřbitovní kostel sv. Ondřeje
 • Anglikánský kostel sv. Lukáše
 • Pravoslavný chrám sv. Petra a Pavla
 • Kostel sv. Urbana
 • Kaple sv. Vavřince, sv. Anny nebo Panny Marie Bolestné
 • Židovský hřbitov
 • Rozhledny Diana a Alberg, Vyhlídka Karla IV a Goethova vyhlídka
 • Sochy významných osobností, pamětní kříže, pomníky, sloupy a obelisky

Navštivte KOSTEL SV. MÁŘÍ MAGDALÉNY

Původně středověký gotický kostel sv. Máří Magdalény obklopený hřbitovem byl postaven ve druhé polovině 14. století na návrší nad Vřídlem uprostřed města Karlovy Vary. V roce 1518 byl kostel renesančně přestavěn. Na počátku 18. století byl však již kostel po několika požárech ve velmi špatném stavu. Rozhodnuto proto bylo o demolici kostela a výstavbě nového karlovarského chrámu.

Základní kámen kostela byl položen dne 27. dubna 1733. Samotný vrcholně barokní děkanský chrám sv. Máří Magdalény byl poté vystavěn v letech 1733 – 1736 podle plánů významného českého architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Závěrečný kámen do lucerny kostela byl slavnostně položen dne 1. října 1736 byl děkanem Ottickým.

V roce 2010 byl tento nádherný svatostánek prohlášen Národní kulturní památkou České republiky. V interiéru kostela si můžete prohlédnout bohatě zdobený barokní inventář z 18. století. V podzemí chrámu stojí za pozornost unikátní pohřební krypta původního gotického kostela, ve které jsou uloženy kosterní pozůstatky ze zrušeného hřbitova.

Pojeďte se s námi zrelaxovat do Karlových Varů