Procedury

sestavení individuálního léčebného programu Více informací

rašelinový zábal Více informací

Candella masáž Více informací

Parní lázeň nebo parní kabina Více informací

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45 °C, vlhkost až 100 %), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů, při léčbě celulitidy, akné apod. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy. Mezi účinky parní sauny patří svalová i psychická relaxace, pomoc při bolestech svalů či kloubů, detoxikace, zrychlení látkové výměny, pročištění kůže, osvěžení, celkové zotavení, uvolnění dýchacích cest atd. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

Z léčebného hlediska se horká pára chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti, při nedostatečném prokrvení končetin, zlepšuje stavy po nadměrném účinku vibrací, ovlivňuje příznivě i některé obtíže při přechodu u žen. Před použitím sauny jako léčebné procedury je však třeba se vždy předem poradit s ošetřujícím lékařem.


Prieznitsova kúra originál Více informací

Priessnitzova pololázeň dvoufázová + skotský střik + střídavá nožní koupel. Podporují bezkonkurenčně krevní oběh. Střídavé kontrastní procedury patří mezi tradiční procedury, Tyto procedury podporují krevní oběh a působí na zlepšení psychiky. Při opakované aplikaci dochází ke zlepšení imunity. Základem kontrastních procedur (střídání teplé a studené vody) je předehřátí teplou vodou. Po proceduře by se měl klient opět prohřát, ať chůzí či na běžkách. Doporučujeme tuto kúru rozložit do více dnů. O skotských střicích viz procedura č.35.


Parafínový zábal celotělový Více informací

Parafín je označení pro speciální vosk, který se získává při destilaci ropy. Jeho předností a zároveň důvodem, proč se využívá právě při zábalech, je schopnost zadržovat po dlouhou dobu teplo, které při styku s pokožkou může pronikat do pokožky a prohřívat tak ošetřované oblasti. Teplota hmoty se pak pohybuje okolo 55 °C. Jakmile se zahřátý parafín aplikuje formou lázně, rychle dochází k jeho tuhnutí. Tím se uvolňuje velké množství tepla, které blahodárně působí na celé tělo – prohřívá, čímž tlumí bolest a uvolňuje svalové napětí. Parafínová lázeň spočívá v ponoření končetiny (nejčastěji ruky) do parafínové lázně, kde je parafín rozpuštěn s parafínovým olejem o teplotě asi 55 °C. Po opakovaném ponoření se ošetřená oblast překryje igelitem a zabalí do froté ručníku. Doba aplikace je 15 až 20 minut. Účinky parafínu jsou především tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby. Indikuje se u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin (ruky), často též u nejrůznějších vertebrogenních onemocnění, tj. onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří souvisejících.


Medová masáž zad Více informací

Velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla a omezuje projevy stresu. Je velmi příjemná a zklidňující. Masáž pomocí medu a speciálních kompresních masérských hmatů očistí pokožku od choroboplodných zárodků, celkově ji prokrví a vyčistí zanesené póry. Masáž působí do hloubky a postupně odstraňuje nahromaděné škodlivé usazeniny a toxiny. Zároveň tělu dodává celou řadu prospěšných vitaminů, minerálů a stopových prvků. Při medové masáži dochází ke spojení klasické masáže a léčivých účinků medu. Zkušený terapeut vám nejprve tekutý a zahřátý med rozetře po těle a následně začne jemnými pohyby rukou vmasíruje do pokožky. K tomu je využívána speciální technika, tzv. pumpování, které je v souladu s tokem lymfy, a tak napomáhá vylučování toxinů a jedovatých látek z těla. Při tomto procesu se med vstřebává do kůže a po určité době je opět vylučován i se škodlivými látkami na povrch. Podoba medu se při masáži mění od tekuté a nazlátlé až po šedivou hmotu, která se před nanesením další vrstvy z těla otírá. Celý proces se opakuje a jeho délka se pohybuje v rozmezí 20–60 minut. Výsledkem je vyčištěná, prokrvená a na dotek velice jemná pokožka. Bezprostředně po masáži se může objevit rovněž mírná únava, výtok a další obtíže, které jsou známkou detoxikace. Vhodná je n při revmatických onemocněních svalů a kloubů, nespavosti, stresu, trávicích obtížích, nervových poruchách a celé řadě dalších problémů.


Aromaterapeutická masáž částečná, např dekolt a obličej Více informací

Hluboce relaxační masáž obličeje a dekoltu, uvolňuje napětí a výraz ve tváři. Tím pomáhá předcházet tvorbě vrásek. Kosmetická masáž patří k nejpříjemnějším a nejúčinnějším procedurám v kosmetice a nenahradí ji žádný kosmetický přístroj. K masáži je nutné přistupovat individuálně a dle stavu pleti klienta. Hlavním cílem kosmetické masáže je prevence proti stárnutí, zlepšení aktuálního stavu pleti a relaxace celého organismu. Účinky kosmetické masáže a aroma masáže působí na vrásky vzniklé únavou, aktivuje výživu a zvyšuje tonus pokožky, zlepšuje prokrvení kůže, zlepšuje přísun kyslíku, živin a odplavování tkáňových zplodin metabolismu z kožního povrchu, mechanicky odstraňuje nejstarší zrohovatělé buňky, čímž kůže nabývá mladšího vzhledu, odstraňuje mazové zátky, urychluje se metabolismus v kůži, a tím se snižuje vrstva podkožního tuku, pravidelná masáž může upravit menší oběhové poruchy, zmírnit městnání tkáňového moku i otoky. V tkáni příznivě působí na nervová zakončení v kůži, a tím ovlivňuje celou nervovou soustavu a psychiku.


Nápoj na povzbuzení imunity Více informací

Ovocné a zeleninové šťávy jsou vhodné nejen k osvěžení našeho organismu, ale i při redukční dietě či léčbě závažných onemocnění. Jsou přírodním zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin, tuků a cukrů. Slouží jako čisticí prostředek organismu, podporují trávení, snižují nadváhu, odstraňují únavu, dodávají tělu energii a vitalitu. Navíc mají lahodnou chuť. Ovocné šťávy obsahují více cukrů než zeleninové. Sklenička ovocného freshe obsahuje asi 4 kostky cukru. Dejte tak pozor, abyste své tělo lákavě chutnou šťávou „nepředávkovali.“ Pokud chcete hubnout, konzumujte radši zeleninové freshe, které neobsahují cukru tolik. Při každodenním pití šťáv se začne vaše tělo čistit, detoxikovat. Je možné, že se u vás přechodně projeví některé známky toho, že se z vašeho těla vyplavují škodlivé látky: vyrážky, pocení, průjmy, únava. Zajímavost: Vitální látky jsou ve šťávách odděleny od vlákniny, a tak se rychleji a snáze tráví.


Analýza tělesné konstituce na přístroji In Body Více informací

Na speciálním přístroji In Body vám bude změřena a vypočítána řada parametrů, které vypoví přesně o složení vašeho těla. (celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem případně lékařem. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá, jelikož trvá okolo dvou minut. Analyzovaná osoba musí být na boso. Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Na analýzu nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6–99 let. Na základě současného stavu Vám přístroj spočítá ideální hodnoty tělesného tuku, svalové hmoty, jakož i cílovou váhu. Analýza složení těla na přístroji InBody nám dává cenné informace, na základě, kterých lze doporučit vhodnou pohybovou aktivitu individuálně na danou osobu. Dle výsledků o rozložení a množství svalové či tukové tkáně zjistíme, zda bude vhodnější silový trénink pro budování svalové hmoty, cviky pro zpevnění postavy, vyrovnávání dysbalancí, či aerobní aktivity vedoucí k redukci tuku.


Infuzní terapie vitaminu C Více informací

Součástí procedur jsou 2x infuze vitamínu C + pro nastartování imunity. Po aplikaci dojde k posílení organizmu, který lépe reaguje na celkovou lázeňskou léčbu. Vitamin C neboli kyselina askorbová má pro člověka zásadní význam, lidský organismus si ho nedokáže vytvořit a je odkázaný na jeho příjem v určitých potravinách, především v ovoci a zelenině. Vitamin C má zásadní a nenahraditelnou roli při potlačování oxidativního stresu. Navíc je nezbytný pro normální průběh důležitých biochemických reakcí, např. detoxikaci cizorodých látek v játrech, správný metabolizmus tuků, podílí se na tvorbě kolagenu (důležitého např. pro klouby a stěny cév), blokuje tvorbu karcinogenů, podporuje imunitní pochody a funkci mozku, podporuje vstřebávání železa, což je důležité pro tvorbu a funkci červených krvinek.


Laboratorní vyšetření krve a moče Více informací

Někdy při vstupní lázeňské prohlídce lékař naordinuje vyšetření krve, potřebuje znát některé hodnoty, aby mohl ordinovat určité procedury. Obvykle se vyšetřují tyto hodnoty. Laboratorní vyšetření (krevní obraz, jaterní testy, ledvinové testy, celkový HDL a LDL cholesterol, triglyceridy, kyselina močová, mineralogram, moč chemicky)


Jízda na kole Více informací

Cyklistika je běžně využívána pro individuální rekreaci i v procesu rehabilitační léčby. Další skutečností je to, že jízda na kole za účelem vysokého výkonu nemusí vždy optimálně zatěžovat pohybovou soustavu člověka. Pohyb dolních končetin nemusí vždy odpovídat lidským vrozeným pohybovým programům. Základem našeho přístupu je nalezení správného místa na sedle a řídítkách a místa pohybu distálně na pedálech. Dolní končetiny pracují jako generátor síly. Jízda na kole proto není přirozenou lidskou lokomocí. Při jízdě ve stoji nacházíme požadovanou vyšší aktivitu hýžďového svalu. Při rehabilitaci s pomocí kola je důležité dbát zřetel na druh úrazu. Například při rehabilitaci kloubů zlepšuje cyklistika celkový rozsah kloubu a dochází k posílení svalů v jeho okolí. Také zvyšuje celkovou fyzickou kondici těla, tudíž se dá zařadit do tréninku i při ischemické chorobě srdeční. Zároveň dochází k menšímu tlaku na klouby, než je tomu například u běhání, proto ji doporučuji i lidem s kloubními problémy. Výhodou jízdy na kole je také zlepšení tělesné i duševní kondice


Perličková individuální koupel čistá nebo s bylinkami Více informací

Individuální perličková koupel se připravuje z kohoutkové vody ohřáté na teplotu přibližně 37 °C. Poté se do vody napumpují drobné bublinky, které stojí za perlivým efektem. Pobyt v koupeli trvá obvykle 20 minut, během nichž vzduchové bublinky něžně hladí a pokrývají pokožku. V některých našich lázních po koupeli následuje 15minutový suchý zábal celého těla.
Lechtání bublinek je příjemně uklidňující, perličková lázeň se proto hodí k celkové relaxaci. Teplota vody se pohybuje mezi 34-38 °C. Do vody je pod tlakem 0,15 Map vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má u léčby jizev a klimakterických obtíží. Kombinací efektu teplé koupele a mikro masáže kůže bublinkami vzduchu se docílí zlepšení prokrvení tkání a celkové relaxace organismu.


Lékařská výstupní prohlídka nebo kontrola Více informací

Kontrolní a výstupní prohlídka u lékaře včetně závěrečné lékařské zprávy

Lékař zhodnotí účinek procedur, změny zdravotního stavu, výsledek pitné kůry, balneoterapie, fyzioterapie, fyzikální terapie a rehabilitace. Vystaví také závěrečnou zprávu a doporučení pro praktického, obvodního nebo závodního lékaře.


Vstupní lékařská prohlídka Více informací

Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři. Každého důkladně prohlédne včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření lékař určí a předepíše klientům léčebné procedury.


Mobilizace páteře Více informací

Procedura po konzultaci s lékařem.
Funkční poruchy páteře jsou odstraňovány speciálními mobilizačními a relaxačními technikami zkušeným rehabilitačním pracovníkem.


Ergometrický térnink Více informací

Procedura po konzultaci s lékařem. Trénink probíhá na stacionárním jízdním kole. Zátěž je nastavitelná, její výši ordinuje lékař po vyšetření nebo dle zátěžové ergometrie
Trénink probíhá za dohledu zdravotní sestry. Pravidelně je kontrolována tréninková tepová frekvence, která je doporučení ošetřujícím lékařem na základě vyšetření a zdravotního stavu pacienta. Trénink přispívá k zvýšení kadiopulmonální výkonnosti. Provádí se 2 – 3x týdně, u některých pacientů lze trénovat i denně.


Chronobiologická léčba psychických poruch Více informací

V současné době se rychle rozvíjejí nejrůznější chronobiologické přístupy k léčbě psychických onemocnění ve snaze efektivně kombinovat zejména fototerapii a spánkovou deprivaci s farmakologickou léčbou. Tyto fenomény jsou nyní popisovány řadou studií a posunuly se do popředí zájmu vědeckého výzkumu na celém světě. Na základě jejich výsledků považujeme za prokázané, že každé tělesné i duševní onemocnění obsahuje chronobiologickou komponentu. Léčba duševních poruch je téměř vždy klinicky eklektická. Chronobiologická komponenta duševních poruch tvoří jejich nezanedbatelnou součást, u některých dokonce jednu z nejdůležitějších. K léčbě takových duševních poruch lze často s úspěchem použít vhodnou kombinaci chronobiologických léčebných postupů a psychofarmakologické léčby se zřetelem k jejich chronobiologickým účinkům. Téměř ve všech případech takových poruch můžeme diagnostikovat některou formu poruch spánku. U duševních poruch, k jejichž příznakům patří integrálně poruchy spánku (např. poruchy nálady), je frekvence výskytu poruch spánku a jejich závažnost jedním ze základních ukazatelů pro hodnocení vývoje poruchy, účinnosti její léčby a prognózy onemocnění. Signalizace o světlé a tmavé části dne, zejména o světlé periodě, má mimořádný význam pro synchronizaci našich biologických hodin se zevním prostředím. Pro diagnostiku poruch cirkadiánního rytmu je důležité podrobné klinické vyšetřeni, obsahující také spánkovou anamnézu. Vyšetření může být doplněno vyplněním škál a subjektivních dotazníků, které určí chronobiologický typ jedince. Další objektivní údaje poskytuje vyšetřeni hormonů s cirkadiánní rytmikou a kontinuální měření bazální tělesné teploty (obvykle v konečníku). Při diagnostice je důležité také zohlednit věk nemocného. Hlavní metody chronobiologické léčby jsou fototerapie, terapie tmou, spánková deprivace a podávání melatoninu.


Podologie Více informací

Problémy se zády mohou souviset se špatným postavením chodidla, které ovlivňuje napětí svalů a vazů na chodidle a následně i svaly směrem vzhůru, rotaci bérce, rotaci kolene, vnitřních svalů pánve a následně i svalů zad. V lázních ji provádí vyšetření zkušený terapeut, který na základě výsledku vyšetření doporučuje cvičení, rehabilitaci, fyzikální terapii, popřípadě používání termoplastických stélek (speciálních tepelně upravených vložek do bot). Vložky korigují osu kotníku, tzn. ovlivňují rotaci bérce, zatížení kotníku, uvolňují napětí svalů zad atd. Toto vyšetření je vhodné pro děti i dospělé, pro sportovce, diabetiky, revmatiky, při problémech s bolestmi zad, hlavy, při výhřezech plotének a svalové nestabilitě.


Priessnitzovy venkovní koupele horních končetin Více informací

Ponoření horních končetin do mělkého bazénku s protékajícím chladným přírodním pramínkem vody o teplotě 8–15 °C, prováděné denně, vede k vymizení migrén a nespavosti, zklidňuje rychlou frekvenci srdečního tepu u srdečních potíží a u poruch funkce štítné žlázy, zmírňuje alergické projevy a zlepšuje dýchání. Koupel zlepšuje místní prokrvení horních končetin a cestou reflexů zvyšuje prokrvení hrudníku, krku a hlavy. Venkovní koupele jsou součástí unikátního přírodního Balneoparku Vincenze Priessnitze, s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci.


Priessnitzovy venkovní koupele dolních končetin Více informací

Jedná se o historicky prověřenou cennou proceduru ke zlepšení prokrvení nejen dolních končetin, ale cestou reflexů se zlepšuje prokrvení hlavy, krku a horní poloviny těla, proto pravidelná denní čapí chůze v bazénku s přírodní protékající chladno u vodou o teplotě 8 °C až 15 °C vede ke zlepšení funkce srdce, cév, k zvýšení odolnosti proti infekcím, proti fyzikálním i psychickým stresům. Mírná fyzická aktivita chůzí v mírně zvlněném terénu je nutná pro předchozí předehřátí organizmu před koupelí, po koupeli je důležitá frotáž a chůze v terénu


Priessnitzova pololázeň jednofázová a dvoufázová Více informací

Jde o složitou proceduru s kombinací vodoléčby, zábalů, polevů a kartáčování kůže. Klient se nejdříve krátce předehřeje teplou vodou ve sprše, následuje celotělový ovin mokrým studeným prostěradlem s klidným ležením v zábalu, po prohřátí a zpocení následuje polo koupel v 35 °C teplé vodě s kartáčováním a polevy šíje, zad a končetin chladnou vodou.


Komputerová kineziologie Více informací

Komputerová kineziologie je diagnostická metoda používaná v běžné medicinské praxi (RTG, CT, ultrazvuk, magnetická rezonance) zobrazí poškozen sledované části těla, jako jsou zlomeniny, nádory a další změny struktury tkání. Tělo však nemusí být poškozeno, může být jen špatně seřízeno a už jsme schopni pociťovat potíže. Pro tyto stavy užíváme termín funkční poruchy, které rentgen nezobrazí. Ty můžeme pomocí komputerové kineziologie diagnostikovat, hodnotit a navrhovat efektivní postup k jejich odstranění. Využívá znalosti z mnoha medicínských oborů jako je myoskeletární medicína, ortopedie, neurologie, rehabilitační a fyzikální medicína. Komputerová kineziologie je výsledkem dlouhodobých výzkumů, klinických zkoušek a spolupráce lékařů a fyzioterapeutů s matematiky a inženýry. Určena je osobám s akutními i chronickými potížemi pohybového aparátu, jako bolesti zad a kloubů, vadné držení těla, poúrazové a pooperační stavy, dýchací potíže (astma), gynekologické obtíže, poruchy prokrvení, oslabení imunity, únava a napětí, stres a koneckonců i pro osoby, které chtějí pečovat o své zdraví a kondici.


Hydromasážní lůžko Více informací

Suchá hydro masáž se provádí vodním proudem ve speciálním vodním lůžku, chráněném silnou voděvzdornou membránou (Hydrojet je značka výrobce). Oblečení se položíte na lůžko, kde vás přes membránu začnou masírovat proudy teplé vody, během procedury tedy zůstáváte sušší. Pro dosažení nejlepších výsledků a příjemného zážitku si můžete nastavit teplotu, sílu a směr vodního proudu. Lůžka mají obvykle stanovený váhový limit, pokud tedy trpíte silnou nadváhou, raději si tento limit předem zjistěte.
Jelikož se není potřeba svlékat, pro pacienty je tento typ vodní masáže pohodlnější než tradiční přímá vodní masáž ve vířivce nebo vaně. Navíc je dostupná i pacientům s citlivou pokožkou nebo některými druhy kožních onemocnění, kvůli nimž nemohou využít vodní masáže nebo klasické suché masáže. Suchá hydro masáž poskytuje podobné relaxační účinky jako tradiční procedury.


Sloupková korekční terapie Více informací

Technika, která využívá poznatky klasické i reflexní terapie. Snižuje či vyrovnává napětí v různých částech těla, odlehčuje přetíženým kloubům. To vede ke snížení bolestí, zvětšení rozsahu pohybu v kloubech, zlepšení pohyblivosti a korekci vadného držení těla. Sloupková korekční terapie V základní terapeutické poloze zároveň usnadňuje zevní rotaci v ramenním kloubu, dobře propracovává oblast šíje a ramen a svým čtyřprstým hmatem dobře uvolňuje a tím snižuje pocity parestezií v rukou. Zlepšuje celkovou kondici dýchacího systému, pohyblivost hrudníku a usnadňuje dýchání (při všech funkčních omezeních dýchacího systému). Ustanovuje optimální rytmus, nutný pro dobrou funkci kolene a kotníku, dobrý při bolestech (poranění, operace) Achillovy šlachy a prokrvení lýtka (oběhový systém). Dochází celkově ke zlepšení rovnováhy posílením svalů. V základní terapeutické poloze zároveň facilituje zevní rotaci v ramenním kloubu, dobře propracovává oblast šíje a ramen a svým čtyřprstým hmatem dobře uvolňuje a tím snižuje pocity parestezií v rukou. Zlepšuje celkovou kondici dýchacího systému, pohyblivost hrudníku a usnadňuje dýchání (při všech funkčních omezeních dýchacího systému). Ustanovuje optimální Soleový rytmus, nutný pro dobrou funkci kolene a kotníku, dobrý při bolestech (poranění, operace) Achillovy šlachy a prokrvení lýtka (oběhový systém).


Candella masáž Více informací

Originální relaxační metoda, která v překladu znamená „masáž svíčkou“. Zahřátý masážní olej obsahuje hydratační látky a působí příznivě na celé tělo prohřátím , uvolněním a odstraněním spasmů .Masáž se provádí originálními svíčkami. Pomocí teplého oleje (zahřátá svíčka) se masíruje celé tělo včetně dekoltu a obličeje, kdy ke konci masáže je navíc proveden zábal zad a dolních končetin zezadu a krátký odpočinek. Masáž je vhodná k dokonalému uvolnění těla, obnově energie, odstranění stresu a napětí, uvolnění svalů, hydrataci a vypnutí pokožky. Svíčky jsou složeny z kokosového a sojového oleje, včelího vosku a přírodních parfémů a eterických olejů. Neobsahují parafín. Ingredience pochází z Francie. Jsou hypoalergenní, mají skvělé antioxidační a regenerační účinky. Vhodné jsou i pro exematiky a lupénkáře. Svíčky se mohou používat také místo očního krému, pleťového nebo tělového mléka atd.


Priessnitzova pohybová terapie Více informací

Priessnitzovou pohybovou terapií došlo k propojení tradičních léčebných metod s novým systémem pohybových aktivit. Vycházky s průvodcem do překrásného a členitého okolí lázní, využití horských pramenů jako přírodních koupelí horních a dolních končetin, to vše v kombinaci s dechovými cvičeními je součást nové koncepce klimatoterapie, přispívající k celkové regeneraci a léčbě. Pomocí Priessnitzovy pohybové terapie můžeme docílit vyšší aerobní výdrž, krevní viskozitu, zlepšení srdeční činnosti, regulaci krevního tlaku, zlepšení krevního oběhu.
Kladně působí proti nemocem krevního oběhu, kornatění tepen, pomáhá předcházet nebezpečí infarktu, pomáhá při vysokém tlaku. A protože dýchání je intenzivnější, čistí se plíce, zlepšuje okysličování organismu, lepším dýcháním se zlepšuje práce svalů. Kladně působí proti astmatu a při chronické bronchitidě, její kalorická spotřeba je vyšší než při klasické chůzi, přibližně o 25-35 % více. Vhodná je pro osoby s nadváhou, protože šetří bederní a kolenní klouby, při cukrovce, při poruchách příjmu potravy. Příznivě působí při svalové dysbalanci, bolestech zad, uvolňuje zádové a krční svaly, pomáhá při bolestech kloubů. Zlepšuje náladu, protože pohyb odbourává stres, chůze ve skupině je zábavná. Pobyt v přírodě je odpočinkový, psychická pohoda se dostaví brzy, protože není těžké zvládnout techniku.


Mořská masáž Více informací

Masáž zad s použitím uvolňujícího masážního oleje a mořské soli přispívá k relaxaci a regeneraci svalů. Solnými masážemi se z pokožky odstraní nejen odumřelé povrchové buňky, jako např. solným peelingem, ale také se i hlubší epitelové tkáně detoxikují, zároveň se ze soli vstřebává do organismu vysoký obsah stopových prvků a minerálů. Masáž olejem a solí je jedinečná a v našich končinách nepříliš prováděná. Masáž se provádí pomocí zahřáté směsi mořské soli promíchané s kokosovým nebo olivovým olejem, se kterou vás od hlavy až k patě včetně obličeje masér promasíruje. Mořská sůl se postupně vstřebává do organismu a minerály (hořčík, draslík a vápník) obsažené v soli pronikají pod kůži. Dochází k rychlejší obnově kožních buněk. Masážní pohyby podporují vstřebávání soli a oleje a společně stimulují krevní oběh, zlepšují buněčný metabolismus a činnost mazových žláz. Během masáže se váš imunitní systém zesiluje, zkrášluje a hydratuje se pleť. Samotná solná masáž trvá cca 40–60 min. Na závěr je povrch pokožky setřen teplým vlhkým hadříkem. Po solné masáži se nedoporučuje použití sprchy nebo lázně po dobu 1 až 2 hodiny, protože setřením se odstraní jen povrchový přebytečný olej a sůl, zbytek se postupně vstřebává.


Radonová koupel Více informací

Při radonové koupeli je lidské tělo vystaveno působení alfa částic, které vyvolávají odezvu v podobě produkce hormonů, aktivace imunitního systému a celkové regenerace tkání. Během celé procedury je samozřejmě nutný dohled odborného personálu.

V současnosti je možné tuto proceduru absolvovat v Jáchymově, což jsou vůbec první radonové lázně na světě. Jejich součástí je také dozimetrická laboratoř, která pravidelně kontroluje množství radonu obsaženého ve vodě a dohlíží na správné provádění celé terapie. Lázně Jáchymov jsou rovněž držitelem Certifikátu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. K léčebným účinkům využívají pramenů radonové vody z nedalekého dolu Svornost, jejichž obsah radonu se pohybuje v rozmezí 5 kBc / l – 20 kBc /l. Samotná koupel trvá přibližně 20 minut v radonové vodě o aktivitě

4 – 4,5 kBc /l a teplotě 35–37 °C, přičemž tato doba naprosto postačí k opětovnému vyloučení radonu z organismu. Efektem je zmírnění chronických bolestí pohybového aparátu, stimulace vzniku antioxidantů, po určité době dochází také k redukci otoků kloubů a zvyšuje se kloubní hybnost. Dalším přínosem pro organismus je, že radonová koupel přispívá k regeneraci nervů, po úrazech, a ovlivňuje poruchy periferního prokrvení. Terapie radonovou koupelí je tedy doporučována zejména při degenerativních chorobách pohybového aparátu či chronických zánětlivých chorobách. Vynikající výsledky byly zaznamenány také při léčbě onemocnění periferních nervů, poruchách prokrvení, kožních potížích a zlepšení nastalo také u pacientů s cukrovkou. Terapie radonovou koupelí je dále indikována při pooperačních stavech, kdy významně přispívá k regeneraci tkání. Podobně jako ostatní léčebné metody také radonová koupel má své kontraindikace, kterými jsou dětský věk, těhotenství a onkologické onemocnění během posledních 24 měsíců s neukončenou terapií


Motodlaha Více informací

Motorová dlaha se využívá při pasivní pohybové léčbě. Jedná se o kontinuální léčebnou rehabilitaci kloubů po operacích a po úrazech. Použitím motodlahy dochází ke zlepšení mobility končetin, obzvláště u stavu čerstvě odoperované endoprotézy. Motorová dlaha se využívá při pasivní pohybové léčbě – CPM (Continuous Passive Motion). Jedná se o kontinuální léčebnou rehabilitaci kloubů po operacích a po úrazech. Použitím motodlah dochází ke zlepšení mobility končetin, obzvláště u stavu čerstvě odoperované endoprotézy. Pro trénování mobility kloubů využíváme různých rehabilitačních pomůcek a přístrojů, nejčastěji je to motodlaha. Jedná se o malého robota, kterého lze nastavit tak, aby koleno či kyčel ohýbal do určitého úhlu. Vleže se po dobu několika minut opakuje stejný pohyb, čímž dochází k opětovnému získání běžného rozsahu pohybu v koleni a kyčli. Procedury na motodlaze urychlují terapii, obnovují pohyblivost kloubů, zamezují komplikacím způsobených imobilizací.


Cvičení podle MUDr. Smíška s lanem a podložkou Více informací

SM systém je metodika obsahující sestavy cviků, při kterých je potřeba elastické lano. Elastické lano pro cvičení spirální stabilizace páteře je v pevnějším provedení pro sportovní cvičení. SM systém aktivuje ty svalové partie, jež jsou díky sedavému způsobu života oslabeny, a protahují ty svalové partie, jež jsou zkráceny. Autor metody se opírá o více než pětadvacetiletou zkušenost a vychází z toho, že elastické lano vytváří postupně se zvětšující odpor, který je pro tělo přirozený a prospěšný. Elastické lano je nezbytná pomůcka pro cvičení SM Systému. Odporové gumy se stávají čím dál oblíbenějšími pomůckami pro cvičení a protažení. Je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní.


Havajská masáž celková Více informací

Havajská masáž spočívá v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek


Medová koupel Více informací

Hojivé účinky medu jsou velmi známé. Je vhodný zejména pro citlivou pleť, kterou med zklidní a zhojí. Pokožka po lázni bude jako znovuzrozená. Pobyt v teplé lázni s přísadou pravého včelího medu. Odstraňuje napětí a stres, navozuje dobrou náladu a regeneruje pokožku a zlepšuje hojení ran a pleťových nedostatečností.


Energy flow, Bio balance Více informací

Když se postižené struktury začnou léčit a energetické dráhy se opět aktivují, dochází k aktivní stimulaci celého meridiánového systému, a tím i k samoregulaci. Na základě akupunkturní masáže dochází k nastolení stability a klidu ve smyslu tzv. „velkého cyklu“. Jako podpora se používá čistě přírodní kosmetika, aby se dosáhlo co nejvyšší možné koncentrace účinných prvků. Po zprůchodnění napěťových bloků za pomoci léčby Bio Balance se u ošetření Energy Flow dosahuje skvělých výsledků. Dochází ke stimulaci celého meridiánového systému a na energetické úrovni se podporují samoregulační síly. Cílený funkční trénink zajišťuje stabilitu biorovnovážného účinku. Zároveň se aktivuje lymfa, energetické dráhy, svalové napětí, rovnováha a koordinace, což ve formě a jednoduchého cvičení může udržitelným způsobem prodloužit účinnost a zvýšit úspěšnost léčby. Jedná se o aktivní způsob odstranění nežádoucího napětí ve všech svalových buňkách. Tréninkové stimuly se sčítají, čímž dochází k působení na různých úrovních. To umožňuje dosáhnout efektivních a trvalých výsledků: protažení napěťových drah, aktivaci stažených struktur během protahování pomocí speciálních silových cvičení, koordinaci v případě nestabilních úkonů, cvičení na rovnováhu a podpory lymfodrenáže s detoxikačním účinkem


Trysková masáž Více informací

Procedura probíhá ve vaně s vodou o teplotě 35–37 °C. Silný tlakový proud vody (0,5–2,0 atmosféry) je v rázech vypuštěn pod vodou z hadice a je terapeutem manuálně nasměrován ze vzdálenosti 10 až 15 cm pod úhlem na hlavní svalové skupiny, po kterých přejíždí. Změnou vzdálenosti a úhlu je možné změnit intenzitu tlaku vodního proudu na tělo.
Účelem této hydro masáže je zmírnit ztuhlost svalů a pojivové tkáně a částečně uvolnit klouby. Je to jedna z nejúčinnějších relaxačních lázeňských procedur.


Autogenní trénink Více informací

Autogenní trénink je jednou z nejlépe podložených a prozkoumaných relaxačních technik. Je jedinou technikou „těla a mysli“, která je výsledkem lékařského výzkumu. „Přepnutí“ do uvolněného stavu lze dosáhnout správným provedením předepsaného postupu; jsme tak schopni ovládnout vlastní tělo podle svých potřeb. Obnovuje rovnováhu autonomního nervového systému. Autogenní trénink umožňuje ovládat stres tím, že se při něm lidé učí relaxaci a soustředění na vlastní pocity. Doporučuje se těm, kteří se chtějí naučit vědomě uvolňovat své tělo, zklidnit svou mysl a zlepšit celkovou pohodu.


Jóga Více informací

Slovo jóga znamená v sanskrtu, jazyku starobylé Indie, kde jóga vznikla, „jednotu“, jednotu mysli, těla a ducha. Je jí dosaženo prováděním určitého pořadí poloh, z nichž každá má svůj jedinečný zdravotní přínos. Kromě těchto poloh mohou kurzy jógy zahrnovat instruktáž k dýchání nebo meditaci. Lidé si často myslí, že je jóga hlavně protahování, ale ačkoli je protahování její součástí, jóga slouží hlavně k získání rovnováhy v těle skrze jeho posílení a zvýšení pružnosti. Jógové pozice mohou být cvičeny v rychlých sekvencích, a zahřívat tak tělo pohybem, nebo pomalu ke zvýšení vytrvalosti a sladění celého těla.


Mechanická terapie přístrojová Více informací

Mechanická terapie používaná v lázeňských zařízeních(přístrojích) využívá různé druhy mechanických přístrojů za účelem zlepšení mobility, zejména po úrazech, operacích nebo mozkové mrtvici. Také za účelem usnadnění lymfatického a krevního oběhu v případě potíží. Mechanická zařízení nahrazují lidskou sílu tam, kde tato sama o sobě nestačí nebo je terapie časově velmi náročná, např. pokud je třeba provádět častý monotónní pohyb. Mechanická zařízení mohou být přednastavena tak, aby prováděla určité pohyby nebo postupy, které usnadňují pohyb vašich vlastních končetin v případě, že máte potíže s jejich běžným prováděním nebo nemáte dostatek síly. V příslušných postupech jsou popsány speciální podmínky, za nichž se mechanická terapie doporučuje nebo naopak nedoporučuje.

Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu

Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu


Koupel ve vodě se střídavou teplotou vody Více informací

Tato procedura je v principu podobná šlapací koupeli a je založena na Kneippově principu vystavování těla střídavě horké a studené vodě. Sedíte pohodlně na židli s nohama ve vaničce, kde je na ně nasměrován jemný proud teplé vody, jenž je v intervalech prokládán proudem vody studené. Stejné proceduře se podrobí také vaše zápěstí a ruce ve vaničce na ruce. Procedura trvá 15 minut. Léčba stimuluje autonomní nervový systém, který reguluje všechny základní tělesné funkce. Zlepšuje tedy oběh a metabolismus všech končetin, stimuluje imunitní systém k lepší výkonnosti a zanechává pocit omlazení.


Podvodní lymfatická masáž Více informací

Tato masáž se provádí v teplé vodě za použití velmi jemného tlaku vody vycházejícího ze speciální sprchové hlavice. Procedura se soustředí na horní končetiny. Terapeut pomalu a jemně pohybuje sprchovou hlavicí, aby stimuloval tok lymfy z paží směrem k srdci.
Lymfatický systém hraje zásadní roli při odplavování toxinů a bakterií z těla. Tento typ lymfatické masáže zlepšuje proudění lymfy v horních končetinách, kde mohl být omezen vlivem předchozí onkologické léčby nebo následkem zranění ramenního pletence a přilehlých lymfatických uzlin


Fototerapie, Infra, UV Biolampy Více informací

Fototerapie je léčba světlem – ať už infračerveným, viditelným nebo ultrafialovým. Léčba denním světlem je stará jako lidstvo samo a zásadní roli v ní sehrává Slunce. Všechny umělé zdroje světla vytvářejí specifický rozsah vlnových délek, které mají příslušné léčivé účinky. Tyto účinky dále závisí na polarizaci světla.
Specifický rozsah vlnových délek používaný k léčbě má intenzivnější účinek, pokud je aplikován samostatně, než když je součástí slunečních paprsků vycházejících ze Slunce. Světlo obecně stimuluje růst a regeneraci živých tkání, zlepšuje prokrvení a metabolismus, posiluje imunitu a pozitivně ovlivňuje náladu. Specifické léčivé účinky různých částí světelného spektra mají různý efekt, a proto se používají v příslušných procedurách. Některá spektra léčí i kožní nemoci.


Vířivá koupel čistá nebo s rašelinou Více informací

Procedura probíhá v horké lázni o teplotě 33–36 °C a využívá masáže vodním proudem. Vířivá koupel obvykle trvá 15–20 minut a následuje po ní suchý zábal a odpočinek v délce 10–15 minut na lůžku. Jedná se o individuální proceduru a do vody se mohou přidat i přísady, rašelina, bahno, sůl.
Teplé vířící proudy vody mají různé účinky: intenzivní vodní masáž zlepšuje krevní oběh a metabolismus, uvolňuje ztuhlé svaly, klouby a stresovanou mysl, zároveň stimuluje kožní a podkožní nervové receptory, takže dochází k lepšímu uvědomění si vlastního těla.
Mechanické víření teplé vody masíruje části těla ponořené do vany. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Vířivá koupel je vhodná pro léčení některých poúrazových a pooperačních stavů končetin, zmenšení bolestí pohybového aparátu a ke zlepšení prokrvení tkání.


Parafangový zábal Více informací

Parafango je kombinací suchého bahna, obvykle z místních zdrojů, čistého tvrdého parafínu a parafínového oleje. Směs se rozehřeje ve speciálním přístroji a pak se těsně před tím, než začne tuhnout, tedy při teplotě 38–45 °C, nanáší na problematickou část těla v centimetr silné vrstvě. Teplo je o trochu méně intenzivní než u čistého parafínu – procedura je tak pro pacienta příjemnější.
Lokální prohřátí uvolňuje svaly i spasmy, ulevuje od chronické bolesti a podporuje hojení a výživu tkání. Má také sedativní a imunobiologické účinky.

Parafango zábaly z ohřáté směsi rašeliny a parafínu se používají k prohřátí a tím uvolnění svalů. Většinou se používají k prohřátí před klasickou masáží k dosažení lepšího masážního efektu.

Parafangový zábal působí protizánětlivě, uvolňuje napětí v těle a prokrvuje pokožku těla, urychluje obnovu buněk a tím omlazuje kůži navrací pružnost pokožky, působí revitalizačně na pohybový aparát, zvyšuje pohyblivost kloubů, remineralizační účinky a aktivuje lymfatický oběh.


Svěží nohy Více informací

Chladicí detoxikační bahno a aromatický olej poskytují úlevu především unaveným a těžkým nohám. Osvěžující ošetření nohou pomáhá také v případě žilní nedostatečnosti a zadržování vody.


Sublime Skin intensiv Více informací

Peptidové ošetření s hloubkovým účinkem pro nejlepší výsledky proti projevům stárnutí. S intenzivním modelováním a obličejovou masáží proti stárnutí. Trvalá regenerace díky hexapeptidům pronikajícím do hloubky v kombinaci s kyselinou hyaluronovou.

Rituál vítání odpočinku, základní čisticí rituál s intenzivním peelingem, koncentrát účinných látek, masážní technika proti stárnutí, účinná maska s hloubkovým účinkem a péče.


Léčebná minerálová koupel, nebo koupel s CO Více informací

Jedná se o typickou proceduru, jež se provádí výhradně v lázeňském rezortech za pomoci minerálních vod s přírodním obsahem oxidu uhličitého Minerální voda s rozpuštěným plynným CO2 se ohřeje na teplotu v rozmezí 32–34 °C, aby se zachovalo co nejvíc CO2 a zajistila se přijatelná teplota koupele. Ohřátá minerální voda se pak napouští do jednotlivých van. Oxid uhličitý šumí na kůži a navozuje uvolňující, šimravý pocit a zčervenání ponořené pokožky. Po koupeli následuje relaxační suchý zábal, který má za úkol maximalizovat přínosy této procedury.
Plyn se absorbuje kůží do těla, kde rozšiřuje cévy. Tím snižuje krevní tlak a zlepšuje funkci pumpování srdce. Navíc tlumí pocit bolesti a chladu, takže po chvíli budete v koupeli cítit teplo i navzdory počátečnímu relativnímu zdání chladu. Po proceduře se zvýší účinnost krevního oběhu v celém těle i fungování všech vnitřních orgánů, srdce, ledvin. Také se sníží ztuhlost a bolest svalů a kloubů. Koupel s obsahem oxidu uhličitého navíc ulevuje od stresu a úzkosti. Uhličitá koupel probíhá ve vřídelní vodě saturované oxidem uhličitým, který způsobí místní i celkové prokrvení, snižuje krevní tlak a vede k psychickému uvolnění. Lékařsky je potvrzený vliv uhličité koupele na srdečně cévní systém a vysoký krevní tlak.


Remedy Více informací

Obnovení rovnováhy zarudnuté, podrážděné a citlivé pokožky. Vybrané výtažky, prebiotika a proteiny poskytují trvalou úlevu a snižují zarudnutí.


Tranquillity Pro Sleep Massage Více informací

Inovativní ošetřující metoda s multisenzorickým účinkem, velmi prospěšná pro lepší spánek. Hluboká relaxace je dosažena třemi úzce souvisejícími faktory: pečlivým dotykem skrze kombinované pomalé pohyby terapeutického původu, aromaterapeutickou cestou vůně a hudebním relaxačním doprovodem.
Spojení unikátních éterických olejů, speciálně komponovaného Tranquillity a jedinečného měkkého kartáče s prvky z ajurvédy a indonéského rituálu Sea Malay Ritual .Vás doprovází na cestě k hluboké relaxaci.
Toto ošetření je vhodné především při poruchách spánku nebo symptomů jet lagu (pásmové nemoci).

Výhody – Čistá relaxace ve spojení s pocitem kosmeticky hydratované a hedvábné pokožky. Doporučeno v případě poruch spánku a neklidu způsobeného stresem. V ideálním případě vhodné také po dlouhých letech a změně časového pásma.


Pěnová masáž s minerálním peelingem Více informací

Skvělá kombinace péče o pokožku a masáže. Éterické oleje a vonné extrakty mají relaxační a uklidňující účinky. Biologická dostupnost zmírňuje podráždění pokožky, snižuje apatii a obtíže a vyživuje pokožku. Tento rituál působí hřejivě, příjemně a blahodárně.

Výběr vůní: středozemní; indická; orientální; arabská


Ošetření pro muže, Mens'Space Hydra Performance Více informací

Ošetření přizpůsobené potřebám mužů. Používáme lehké, svěží a stimulující produkty. Čistá pohoda a dokonale ošetřená pokožka zaručena!


Sublime skin eye intensive Více informací

Okamžitý efekt u unavených očí a vrásek kolem očí. Vyplňující, napínající a vyhlazující. Lze rezervovat samostatně nebo ke každému obličejovému ošetření.

Rituál odpočinku, základní čisticí rituál, koncentrát účinných látek, masážní technika proti stárnutí, účinná maska s hloubkovým účinkem a péče.


Active Pureness Více informací

Rozjasňující, čisticí a léčivé ošetření pro podrážděnou pokožku. Hloubkové čištění, zmatnění a rovnováha pomocí fytoaktivních účinných látek. Mořské extrakty působí proti nečistotám a podporují rychlou léčbu zarudnutí.


Plavání individuální v bazénu Více informací

Je možná známější pod názvem fyzioterapie ve vodě nebo také vodní kinezioterapie. Jedná se o pohybovou léčbu provozovanou ve vodě o teplotě 29–33 °C. V mnoha našich lázních se používá přírodní termální voda. Plavete sami a podle svých potřeb a pocitů.
Díky odporu, vztlakové síle vody a jejím chemickým účinkům se výborně hodí pro lidi s degenerativními onemocněními zatěžovaných kloubů či k pooperační rehabilitaci. Je vhodná také pro lidi s nadváhou nebo pro ty, kdo nemohou provádět cvičení na zemi.

Lékařský předpis: v závislosti na vybrané proceduře a momentálním zdravotním stavu


Masáž horkými kameny, láva, čedič celková masáž Více informací

Terapie horkými kameny je variací na klasickou léčebnou masáž. Na tělo se nejprve nanese masážní olej, který umožní kamenům hladce klouzat po svalech. Obvykle se používají lávové nebo čedičové kameny – jsou bohaté na železo, které dobře zadržuje teplo. Kameny se nahřejí na vhodnou teplotu a použijí se k masáži zad. Ošetření po skončení masáže kameny pokračuje klasickou masáží švédskou technikou. Po skončení klasické masáže se ještě mohou horké kameny umístit na klíčové body těla, kde se nechají krátce působit. V závislosti na délce masáže se týž postup může opakovat na přední části těla. Masáž účinně pomáhá při bolesti zad, špatném oběhu krve, ulevuje od stresu a napětí.


Skupinová terapie v bazénu Více informací

Cvičení v bazénu se provádí jako skupinový tělocvik. Využívá uvolňujícího účinku teplé vody ve spojení s pohybovou terapií. Teplota vody se pohybuje mezi 29-30° C. Jedná se o rehabilitační cvičení ve vodě, čímž dochází k odlehčení kloubů a cvičení se stává snadnější. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu několikrát vyšší než odpor vzduchu, a tím se zvyšuje intenzita cvičení a současně masírují svaly. Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Využíváme hlavně při degenerativních onemocněních pohybové soustavy, artróze velkých kloubů, problémů s ramenním pletencem a pooperačních či poúrazových stavech. Dojde k posílení oslabených stavů, zlepšení rozsahu pohybu, koordinace pohybu a celková kondice, nácvik správných pohybových stereotypů. Pravidelným cvičením získáte dobrou fyzickou kondici.


Molekulární vodík v koupelích, zábalu Více informací

Molekulární vodík je malý vědecký zázrak. Vodík může mít obrovský dopad jako nový a inovativní terapeutický nástroj tam, kde moderní medicína neumí dobře pomoci od závažných zdravotních problémů. Molekulární vodík, kterým se obohacují přírodní léčivé zdroje (bahno, slatina, minerální voda) mají pozitivní vliv na tyto zdravotní problémy, cukrovku, záněty jater, slinivky, střev, autoimunitní choroby, metabolický syndrom, ICHS, ateroskleróza, nespavost, onkologická onemocnění, ochrana ledvin u zánětů, stavy po transplantaci a chemoterapii.


Koupel suchým oxidem uhličitým Více informací

Oxid uhličitý tam kde přirozeně vyvěrá ze země se používá k léčení. Při proceduře ležíte, částečně oblečeni, pohodlně na lůžku v soukromí vlastní kabinky. Vaše tělo je po hrudník uzavřeno ve velkém plastovém vaku. Vak je postupně plněn plynným oxidem uhličitým. Plyn prostupuje do těla oblečením a pokožkou. Oxid uhličitý prokazatelně rozšiřuje krevní cévy, čímž zlepšuje krevní oběh, snižuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Koupel má protizánětlivé účinky, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje činnost ledvin. Je také známo, že C02 stimuluje produkci pohlavních hormonů, testosteronu a estradiolu. Proto je doporučován pro zlepšení sexuálních funkcí a zmírnění symptomů klimakteria. V neposlední řadě stimuluje tkáňový metabolismus, čímž podporuje regeneraci buněk a zpomaluje přirozený proces stárnutí.
Procedura se provádí vleže, kdy pacient má dolní končetiny a část trupu v plastovém pytli naplněném medicinálním 100 % oxidem uhličitým. V lázních, kde nejsou ložiska přírodního plynu. Plyn prostupuje kůží a dochází k rozšíření kožních, později i hlubokých cév, čímž se snižuje krevní tlak v celém těle, zlepšuje se prokrvení dolních končetin, snižují se zánětlivé projevy. Účinky suché uhličité koupele jsou téměř identické s účinky minerální koupele, proto mohou tuto proceduru podstoupit i klienti s kožním onemocněním, kteří nesmějí do vody.

Působí blahodárně na:

nemocné s vysokým krevním tlakem

ischemickou chorobou srdeční

nemocné s diabetem, poruchami prokrvení

žilní nedostatečností

nemocné s dekubity, špatně se hojícími ranami


Relaxační masáže Individuální terapie , , minut Více informací

Relaxační oživující masáž vám během vašeho pobytu dodá energii a osvěží vás. Využijte množství přínosů pro zdraví a pohodu, které přináší, poraďte se s odborníky o tom, která z možností je pro vás nejvhodnější.  Masáž až v hodinové délce je skvělou investicí do vlastní spokojenosti. Maséři vám rádi pomohou dosáhnout optimální zdravotní kondice tím, že zlepší váš krevní oběh a ohebnost, omezí bolest a sníží úroveň stresu. Zažijte léčebnou úlevu po dlouhé masáži v jednom z našich lázeňských hotelů. Zkušení specialisté vám poradí s tím, která masáž uspokojí vaše momentální potřeby a zlepší vaši tělesnou a duševní pohodu. 

Různé masáže za použití vonných olejů, medu, čokolády, bylin jsou harmonizující a jemně stimulující. Přes pokožku jsou vstřebávány vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Přispívají k celkové relaxaci, odpočinku a zbavení se stresu. Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů.

Relaxační masáž se doporučuje jako pravidelná aplikace (1–2x týdně)


Ošetření těla, Relax and Move Více informací

Zahřívací, detoxikační masáž vás zbaví napětí, povzbudí svalstvo a klouby a zlepší váš krevní oběh. Je vhodná zvláště po sportu. Pro lepší hybnost a větší radost ze života.

Ošetření celého těla je založena na principu vegetodynamické detoxikace. Ta uvolňuje tělo, aby se mohlo zregenerovat a načerpat novou sílu. Ošetření probíhá pomocí aktivního proudění životní energie a za použití pomalých, pečlivých pohybů. V kombinaci s psychickým soustředěním terapeuta dochází k odezvě autonomního nervového systému a aktivaci parasympatického nervového systému. Říká se mu také „regenerační nervstvo“, protože kontroluje tělesné funkce zodpovědné za regeneraci organismu a tvorbu energetických rezerv.

Už po prvním ošetření na své pokožce pocítíte a uvidíte jeho intenzitu a účinek. Díky vysoké míře všímavosti doteku zažijete, jak dochází k rozpoznání vašich individuálních potřeb. Můžete si odpočinout, načerpat novou sílu a zažít pocit tělesného uvolnění. Napětí a stres odejde.


Ošetření pro muže, Energising Treatment, Více informací

Povzbuzující ošetření obličeje, hlavy, ramen a krku k uvolnění stresu a napětí. Po hlubokém uvolnění následuje energické povzbuzení. Cílená péče o muže. Produkty a ošetření jsou specificky přizpůsobeny potřebám mužské pleti. Při ošetření se střídají osvěžující a prohřívací prvky a intenzivní a energická masáž obličeje, hlavy a krku uvolní napětí a tlak. Pocítíte hluboké a dlouhotrvající uvolnění stejně jako přísun nové energie, na pleti jsou viditelné výsledky. Vaše pleť je regenerovaná, osvěžená, jemnější a hydratovaná. Významnou součástí ošetření je aplikace jedinečného čerstvého listu aloe. Skvělé i pro citlivou pleť. 


Pro muže Nature of Men – Freshness Boost Více informací

Osvěžující povzbuzení je cílená péče o muže. Produkty a ošetření jsou specificky přizpůsobeny potřebám mužské pleti. Při ošetření se střídají osvěžující a prohřívací prvky a intenzivní a energická masáž obličeje, hlavy a krku uvolní napětí a tlak. Pocítíte hluboké a dlouhotrvající uvolnění stejně jako přísun nové energie, na pleti jsou viditelné výsledky. Vaše pleť je regenerovaná, osvěžená, jemnější a hydratovaná. Významnou součástí ošetření je aplikace jedinečného čerstvého listu aloe. Skvělé i pro citlivou pleť.


Love You Age Power Treatment Více informací

Omlazující síla čisté přírody. Rostliny s regeneračními účinky, jako jsou líska, lesklokorka lesklá, černá africká fazole a brusinka zlepšují hustotu pleti, stimulují tvorbu kolagenových vláken a dodávají jim nadýchaný vzhled. Jemné i hlubší vrásky se vyhlazují. Hloubka vrásek se viditelně zmenšuje a dochází k posílení pojivové tkáně.

Základem každého ošetření obličeje je jemné čištění (včetně peelingu), intenzivní masáž za použití jedinečného čerstvého listu aloe very a regenerační maska. Péče o pleť, krk a dekolt bohatá na aktivní složky vaši pleť rozzáří.  Terapeut plně zohlední vaše potřeby a citlivá místa


Intenzivní hydratační ošetření obličeje Hydramemory Více informací

Intenzivní hydratující ošetření obličeje, krku a dekoltu. Biomimetické částečky kyseliny hyaluronové a makro kyseliny hyaluronové dodávají pleti zářivý a hedvábný vzhled. Aplikace masky pomocí přírodního štětce skýtá nevšední zážitek. Hydratace podporuje kosmetické sjednocení pleti proti viditelným známkám předčasného stárnutí pokožky. Vhodné pro všechny typy pleti, především pro dehydrovanou a unavenou pokožku. Zejména při pobytu v klimatizovaném a velmi suchém prostředí.


Detox obličeje, Face Detox, Více informací

Vzájemné působení vzácných bylin, bohatých na aktivní složky, a současné nanesení čerstvé aloe very na lymfatické kanály obličeje aktivuje tok lymfy, čistí a odstraňuje z tkáně blokády, a tím zlepšuje elasticitu a tonus pleti. Po ošetření jsou drobné žilky méně vidět a pleť je čistá a tonizovaná. 

Základem každého ošetření obličeje je jemné čištění (včetně peelingu), intenzivní masáž za použití jedinečného čerstvého listu aloe very a regenerační maska. Péče o pleť, krk a de-kolt bohatá na aktivní složky vaši pleť rozzáří. Náš terapeut plně zohlední vaše potřeby a citlivá místa.


Aromaterapeutická masáž celková // Detoxikační aromamasáž Více informací

Pozorný dotek a účinek vzácných esenciálních olejů zklidňuje autonomní nervový systém. Ten se tak může znovu vyladit a dojde k posílení obranyschopnosti a detoxikaci vašeho těla. Vaše životní síla dostane nový impuls, protože dojde k aktivaci energetických procesů. Ošetření celého těla jsou založena na principu vegetodynamické detoxikace. Ta uvolňuje tělo, aby se mohlo zregenerovat a načerpat novou sílu. Ošetření probíhá pomocí aktivního proudění životní energie a za použití pomalých, pečlivých pohybů. V kombinaci s psychickým soustředěním terapeuta dochází k odezvě autonomního nervového systému a aktivaci parasympatického nervového systému. Říká se mu také „regenerační nervstvo“, protože kontroluje tělesné funkce zodpovědné za regeneraci organismu a tvorbu energetických rezerv. Už po prvním ošetření na své pokožce pocítíte a uvidíte jeho intenzitu a účinek. Díky vysoké míře všímavosti doteku zažijete, jak dochází k rozpoznání vašich individuálních potřeb. Můžete si odpočinout, načerpat novou sílu a zažít pocit tělesného uvolnění. Napětí a stres odejde. Vychutnejte si jemné kosmetické relaxační masáže s vybranými vůněmi. Vyberte si vaši oblíbenou vůni a nechte své smysly hýčkat relaxačními profesionály. 


Bio lifting obličeje Více informací

Nový přístup k opravdovému, rychlému zpevnění a regeneraci. Vyživuje suchou, hrubou a unavenou pleť. Harmonizovaná, hladká a omlazená pleť vám umožní zářit zevnitř i navenek.

Základem každého ošetření obličeje je jemné čištění (včetně peelingu), intenzivní masáž za použití jedinečného čerstvého listu aloe very a regenerační maska. Péče o pleť, krk a dekolt bohatá na aktivní složky vaši pleť rozzáří. Terapeut plně zohlední vaše potřeby a citlivá místa. 


Body detox Více informací

Toto ošetření kombinuje vzácné léčivé rostliny s aplikací čistého bio výtažku z aloe very na lymfatické uzliny, které tělo prostřednictvím lymfy pročistí a zbaví škodlivin, dojde k posílení a konsolidaci pojivové tkáně, aktivuje se metabolismus a zmírňuje se celulitida. Cítíte se uvolněně a lehce.

Ošetření celého těla jsou založena na principu vegetodynamické detoxikace. Ta uvolňuje tělo, aby se mohlo zregenerovat a načerpat novou sílu. Ošetření probíhá pomocí aktivního proudění životní energie a za použití pomalých, pečlivých pohybů. V kombinaci s psychickým soustředěním terapeuta dochází k odezvě autonomního nervového systému a aktivaci parasympatického nervového systému. Říká se mu také „regenerační nervstvo“, protože kontroluje tělesné funkce zodpovědné za regeneraci organismu a tvorbu energetických rezerv.

Už po prvním ošetření na své pokožce pocítíte a uvidíte jeho intenzitu a účinek. Díky vysoké míře všímavosti doteku zažijete, jak dochází k rozpoznání vašich individuálních potřeb. Můžete si odpočinout, načerpat novou sílu a zažít pocit tělesného uvolnění. Napětí a stres odejde.


Injekce CO do podkoží, insuflace Více informací

Jejich pomocí se aplikuje CO2, který přirozeně vyvěrá ze země. Aplikace CO2 pod kůži u velkých kloubů a páteře má mnoho mimořádných účinků, včetně úlevy od bolesti, zlepšení oběhu krve v dané partii, uvolnění ztuhlých svalů a urychlení uzdravení.

Plynové injekce jsou typem reflexní terapie. CO2 je vpichován pod kůži a způsobí rozšíření drobných cév a tím dochází k uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Při opakovaných aplikacích se zlepšuje výživa tkání.

Plynové injekce se doporučují při bolestech hlavy, hrudní páteře, oblasti křížové páteře a úlevu přináší také při zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů.

Lékařský předpis: vyžaduje se


Peeling z mořských řas Více informací

Jemně mleté mořské řasy smísené s bio aloe verou aplikujeme na pokožku ve směru rukou a chodidel, pohyby jsou mírné a detoxikační. Peeling jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, stimuluje krevní oběh a posiluje pojivovou tkáň. Vy se zároveň můžete uvolnit a po aplikaci se cítíte osvěžení.


Elektromagnetické pole TENS, Endomed, Více informací

TENS je zkratka pro transkutánní (přes kůži vedenou) elektrickou neurostimulaci. Nervové funkce při ní mohou být ovlivněny elektrickými impulzy vedenými přes kůži. Elektrické impulzy stimulují smyslové nervy, které následně aktivují přirozené mechanismy k potlačení bolesti. TENS lze použít také k uvolnění svalů. Tento typ elektroléčby se provádí buď krátkými výboji, ve vlnách, nebo rovnoměrným proudem impulzů. Podle potřeby se využívají různé typy elektrod (deskové, knoflíkové, ve tvaru pera). Elektrody se obvykle umístí v blízkosti vhodného nervového kořene, tedy ne nutně na místo, kde pociťujete bolest.
V závislosti na frekvenci velmi krátkých impulsů (které jsou pro TENS typické) může TENS účinkovat různě: analgeticky, uvolňovat svaly nebo nepřímo zlepšovat metabolismus tkáně. Léčba je zvláště účinná v případech, kdy je potřeba úleva od akutní nebo chronické bolesti – zejména krku nebo zad. TENS se dále používá ke snížení tonu ztuhlých nebo přetížených svalů či k ošetření bolestivých spoušťových bodů.


Kolonoterapie nebo Hydrocolon Více informací

Tento postup, známý také jako výplach tlustého střeva, se údajně používal již ve starověku. Metoda používaná v dnešním západním světě však pochází z evropských lázní 19. století. Procedura se provádí vleže tak, že je přes konečník do tlustého střeva zavedena filtrovaná teplá voda. Proud vody přestane ve chvíli, kdy pacient začne v břiše pociťovat nepříjemný tlak. Poté nastává fáze vyplachování. Ta končí, když už terapeut ve vycházející tekutině nevidí žádný obsah střeva. Cyklus plnění a vyplachování se opakuje v průměru 3krát. Celý proces trvá zpravidla 30–45 minut, je bezbolestný a bez zápachu.
Výplach tlustého střeva odplaví nežádoucí obsah střeva včetně různých odpadních produktů, které mohly být ve střevě uloženy po dlouhou dobu. Očista střeva vás také zbaví možných patogenních bakterií nebo parazitů, kteří mohou narušovat správné trávení a přirozené vylučování odpadních látek.


Šlapací koupel Více informací

Tato procedura je aktivnější než koupel se střídavou teplotou, vyžaduje totiž, abyste šlapali střídavě ve dvou vaničkách naplněných do půli lýtek vodou o rozdílných teplotách. Nejprve vstoupíte do vaničky s horkou vodou o teplotě 40–42 °C a aktivně po dobu jedné až dvou minut šlapete na místě. Při tom se přidržujete zábradlí. Poté přestoupíte do vaničky se studenou vodou o teplotě 10–16 °C a znovu aktivně šlapete po dobu 15–30 vteřin. Celý cyklus se 6× až 10× opakuje a končí se vždy studenou nožní lázní.
Toto energické cvičení příznivě ovlivňuje bolesti hlavy, migrény, poruchy oběhu (studené nohy) a raná stádia křečových žil. Dále pomáhá zlepšit stav vazů v kotnících a kloubů nohou. Šlapací koupel je vhodná také k poúrazové rehabilitaci chodidel a dolních končetin.


Skotské střiky Více informací

Skotské střiky jsou tradiční léčebnou procedurou založenou na stříkání vody o proměnlivé teplotě. Jde o stimulující a velmi intenzivní léčbu. Nazí nebo v plavkách jste vystaveni tlakovému proudu vody (3 atmosféry) ze vzdálenosti 3 metrů. Prvních 30 vteřin je teplota vody nastavena na 38–42 °C, poté následuje 5–10 vteřin proud vody o teplotě 16–25 °C. Střídání teplot se opakuje 6× zepředu i zezadu. Nejprve se míří na horní a dolní končetiny, potom na oblast hrudi a břicha, kde se opisuje průběh tlustého střeva. Procedura je zakončena proudem studené vody. Pacient se poté osuší a měl by pokračovat venku svižnou procházkou v délce 20–30 minut. Teplota teplé a studené vody se může v závislosti na stavu a reakcích pacienta během následných procedur změnit (obvykle klesá).
Rychlé změny teploty vodních střiků stimulují autonomní nervovou soustavu, jež reguluje všechny základní tělesné funkce (dýchání, oběh krve a lymfy, imunitu, metabolismus) a zanechává v člověku pocit omlazení. Přispívá také k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů.


Podvodní trakce Více informací

Trakce ve vodě využívá váhu těla, které je zavěšené za krk (v případě potřeby také v podpaží) ve speciálním bazénu s termální minerální vodou. Někdy se kolem pasu, boků nebo na nohy přidávají doplňková závaží pro zvýšení protahovacího účinku. Mechanická síla (váha těla) během trakce vyvíjí konstantní a kontinuální tah, který má za následek protažení měkkých tkání (svalů, vazů, šlach, kloubních pouzder). Proceduru indikuje lékař a provádí ji zkušený fyzioterapeut. Procedura trvá přibližně 15 minut. Pro déletrvající efekt je potřeba proceduru opakovat denně po dobu 2 až 3 týdnů.
Během procedury se tělo jemně protáhne, čímž dojde k uvolnění ztuhlých svalů a páteřní pojivové tkáně. Termální voda tělo zahřívá a ulevuje tak od ztuhlosti a zlepšuje elasticitu pojivové tkáně. Do těla se přes kůži vstřebá sirná složka minerální vody, a ještě více zvyšuje elasticitu pojivové tkáně. Díky synergii mechanické síly, přírodních chemických složek a prohřívání dochází k úlevě při bolestivých svalových kontrakcích, blokádách kloubů nebo skřípnutí nervu a celkově se zvyšuje mobilita páteře a kloubů.


Bahenní koupel nebo zábal Více informací

Na dně bahenního bazénu (tzv. bahniště) je 10–30 cm silná přírodní vrstva bahna, kterým pronikají horké termální minerální prameny. Nad bahnem se nachází 50–90 cm silná vrstva vody. Teplota minerální vody se pohybuje v rozmezí 39–40 °C, v místech přímo nad vývěrem pramenů však někdy může dosáhnout i vyšších hodnot. Délka lázně je striktně individuální, obvykle trvá 5–10 minut. Procedura je zakončena sprchou a 15minutovým suchým zábalem.
Během koupele pomáhá teplo z bahna a minerální vody roztáhnout cévy, čímž snižuje krevní tlak a uvolňuje svaly. Přes kůži se navíc vstřebává síra a další minerály, které zpomalují degradaci elastinu a kolagenu v chrupavkách, vazech a pojivových tkáních. V bazénu je možné stát, pomalu chodit, sedět i provádět lehká cvičení na rozhýbání kloubů. Minerály z rozemleté a zahřáté slatiny na 40-42 °C přecházejí do kůže, teplo zvyšuje prokrvení a uvolnění hladké a příčně pruhované svaloviny, urychluje látkovou výměnu a působí proti zánětlivě. Slatinná koupel je jednou z velice příjemných vodoléčebných procedur, využívaných především při léčbě poruch pohybového aparátu. Podle názvu lze snadno uhádnout, že léčivou látkou je slatina, která je bohatá na organické i minerální látky a je tedy pro lidské tělo opravdovým přínosem.
Díky své schopnosti udržet po dlouhou dobu stálou teplotu, dochází během procedury k pozvolnému a rovnoměrnému prohřívání organismu. Po přibližně 15minutové koupeli následuje ještě odpočinek v suchém zábalu a v některých případech také klasická masáž.

V důsledku intenzivního prohřátí těla se zvyšuje prokrvení tkání, uvolnění svalů, což má za následek zmírnění případných bolestí. Slatina má však mimo analgetického účinku také výborné regenerační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.


Pobyt v solné jeskyni Více informací

Solná jeskyně je místnost vytvořená z přírodních solných bloků. V závislosti na poloze jeskyně může být tato sůl dovezena z různých lokalit.
Solná jeskyně má jedinečné antibakteriální účinky, navíc solné ionty podporují rozpouštění hlenu, zlepšují funkci výstelky dýchacích cest, a pročišťují tak dýchací soustavu. Pobyt v solné jeskyni pomáhá léčit jak chronické respirační potíže, tak i následky akutní respirační infekce a posiluje imunitu osob s častými infekcemi dýchacích cest.
Využívá se léčivé síly soli z Mrtvého moře. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Vdechování mikroelementů působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňuje odkašlávání a vstřebávají se do krevního oběhu. Na kůži se během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.

Solná jeskyně je vhodná pro:

alergiky, nemocné s dýchacími cestami, astmatem

nemocné s kožními chorobami typu ekzému, akné, psoriázy

nemocné s vysokým krevním tlakem, neurózami

jako prostředek na psychosomatické nemoci, únavové stavy či deprese

Solná jeskyně je nevhodná pro akutně nemocné.


Dechová rehabilitace Více informací

Pomocí jednoduchých dýchacích cviků, při kterých jsou dechové pohyby řízeny vědomě, zlepšíme plicní ventilaci a můžeme také ovlivnit metabolismus, urychlit regeneraci a zlepšit fyzickou kondici.

Cvičení se provádí v poloze na zádech i na boku, případně na břiše. Pokud je pacient schopen sedět nebo stát, využívá se i těchto poloh. Dechová cvičení se mohou provádět bez zapojení končetin (statická) a se zapojením končetin (dynamická).

Je důležité nemocnému vysvětlit smysl a způsob provádění dechové gymnastiky. Bezprostředně před cvičením je potřeba zajistit průchodnost dýchacích cest, důkladně se vysmrkat a odkašlat. Cvičení se provádí denně v délce 5 až 10 minut v pomalém tempu.


Inhalační terapie dle lékaře Více informací

Během procedury se nosem inhalují aerosoly minerální vody dle stavu s přidáním ordinovaných léčiv do insuflační baňky. Někdy při inhalaci minerální vody sedíte až čtyři u aerosolové fontány.
Inhalace pomáhají rozpouštět hlen a pročistit horní a spodní cesty dýchací. Inhalace minerální vody je účinný prostředek léčby chronických dýchacích obtíží, alergií a následků akutních infekcí dýchacích cest. Kromě toho mohou být opakované inhalace prospěšné také kuřákům a lidem žijícím v zakouřeném nebo prašném prostředí.


Lavatherm/Duotherm, teploléčba Více informací

Lavatherm je jednou z forem termoterapie – jedná se o lokální teplý obklad, kde teplo vzniká ohřátím ve vodní lázni nebo chemickou reakcí uvnitř obkladu. Slouží k léčbě kloubních potíží a onemocnění páteře či k potlačení chronických zánětlivých onemocnění.
Dochází ke zmírnění bolestí pohybového aparátu, k lokálnímu prohřátí, prokrvení konkrétní oblasti a k celkovému uvolnění ztuhlých svalů.
Lavatherm/Duotherm je plastový obal naplněný chemickým roztokem. Po předehřátí dokáže po dlouhou dobu udržet teplo a pozvolna jej uvolňovat. Podobně může po nachlazení v lednici sloužit jako studený obklad. 
Jako teplý obklad pomáhá na indikované části těla zmenšit svalovou ztuhlost, ulevit od bolesti a stimulovat hojení. Jako studený obklad mírní otoky a bolest, jež jsou následkem zranění.


Oxygenoterapie dle lékaře Více informací

Kyslík je inhalován měkkou trubicí vedenou do nosu, zatímco vy jste pohodlně usazeni v křesle. Inhalovaný vzduch je obohacen o 40–60 % kyslíku a má přiměřenou vlhkost.

Jak inhalace kyslíku pomáhá?
Dlouhodobé dodávání kyslíku do těla posiluje funkci imunitního systému, zlepšuje srdeční činnost a elasticitu plic, pomáhá stavu a výkonnosti mysli a je výborné pro celkové zdraví.

oxygenoterapie je regenerační kyslíková kúra, při které se pomocí masky inhaluje zvlhčený kyslík v daleko vyšší koncentraci, než je jeho běžný výskyt ve vzduchu. Zvyšuje se tím jeho přísun tkáním a pomáhá tělu bojovat s volnými radikály. Kyslík představuje pro organizmus zcela zásadní podmínku pro přežití. Každá buňka lidského těla jej potřebuje a nedostatek kyslíku proto vede k mnoha chorobným stavům. Kyslíková kúra působí na celý organizmus, regeneruje, zvyšuje fyzickou a psychickou kondici
Oxygenoterapie je vhodná pro:

prevenci při zpomalování stárnutí lidských buněk a posilování obranyschopnosti organizmu

účinnou přípravu na operaci a v období rekonvalescence

kompenzaci negativního dopadu nepříznivých ekologických podmínek a škodlivých následků kouřen


Sauna dle lékaře Více informací

Klasické finské suché sauny mají teplotu, která se uvnitř pohybuje od 60 do 120 °C, v některých případech ale také okolo 140 °C.

K saunování však nepatří jen pouhé prohřívání těla, ale je spojené také s prudkým ochlazením, které se několikrát opakuje. Právě změna teplot má na organismus velice pozitivní vliv. Návštěva sauny nemá tedy pouze relaxační efekt, ale působí rovněž preventivně a posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.


Pitná kůra dle lékaře, dle typu pramenu a onemocnění Více informací

V průběhu lékařského vyšetření se pacient dozví, který pramen je vhodný pro zlepšení jeho zdravotního stavu. Na základě lékařského doporučení/předpisu zpravidla 2- 3x denně minimálně půl hodiny před hlavními jídly přijde k doporučenému prameni, načerpá si doporučené množství pramene (zpravidla 200 – 300ml) do lázeňského pohárku, z kterého pak ve stoje nebo za pomalé chůze pramen popíjí.
Pitná kúra se obvykle sestává z pití předepsaného množství minerální vody několikrát denně. Obvykle se pije před jídlem, protože pití na lačno reguluje funkci žaludku a střev lépe než pití po jídle. V některých případech pití minerální vody během jídla nebo po jídle zvyšuje vstřebávání potřebných minerálů do těla. Obecně můžete očekávat kúru mezi 20–30 ml minerální vody na kilogram váhy denně.
Rozličné přírodní minerální vody citlivě regulují funkci vašich vnitřních orgánů, zejména trávicího a močového ústrojí. Každá fontána v našich lázeňských střediscích má své vlastní jedinečné léčebné účinky a přínos. Pokyny k tomu, jak plně využít výhod těchto přírodních zdrojů, naleznete v jednotlivých lázeňských zařízeních. 

Přístup k fontánám s minerální vodou je většinou bezplatný. Venkovní studené prameny jsou na zimu uzavírány, zatímco vnitřní fontány zůstávají přístupné po celý rok. Procházka k venkovnímu pitnému pavilonu dvakrát či třikrát denně je výborná, příjemná a snadná forma cvičení, které je doplňkem vašich lázeňských procedur. Nesprávná nebo nadměrná konzumace některých léčivých minerálních vod však může mít nežádoucí účinky, jako je průjem, říhání, nadýmání, otékání nohou či očních víček a zvýšený krevní tlak. Z těchto důvodů a také proto, abyste zahájili pitnou kúru ve správném režimu, vám bude k dispozici váš lázeňský lékař, který vám poradí, jaký pramen přinese nejvíce užitku právě při vašich zdravotních potížích.

Chronické zažívací potíže způsobené dysfunkcí žaludku, jater, žlučníku, pankreatu nebo střev; chronické poruchy ledvin a močových cest (záněty a kameny), metabolická onemocnění (zejména diabetes mellitus a dna)

Nelze použít v následujících případech:

Průjem, biliární nebo renální kolika, těžké selhání ledvin, intolerance sířené vody, těžké srdeční selhání, těžká inkontinence.


Pilates Více informací

Joseph Pilates rozvinul svou koncepci cvičení během první světové války v Anglii. Založil ji na principech jógy a Tai Chi. Při své práci v nemocnici přišel s myšlenkou zařízení na zefektivnění rehabilitace svých pacientů. Použil pružiny z nemocničních lůžek a zahákl je tak, aby kladly odpor proti pohybu. Pilates se většinou cvičí na podložce, někdy se používají speciální stroje, které se od časů nemocničních pružin jen mírně změnily. Jeho metody jsou tak úspěšné a populární, že je dnes využívají lidé z velmi různých profesí, od baletních tanečníků po hráče ragby.
Pravidelné cvičení pilates má mnoho přínosů, jako je zvýšení kapacity plic, větší síla a pružnost, správné držení těla a zlepšení rovnováhy. Rovnováha a sebeovládání, které jsou součástí cvičení pilates, jsou prospěšné ve všech oblastech života


Tai Chi Více informací

V čínské filosofii a medicíně existuje koncept „čchi“, vitální síly, jež oživuje tělo. Základem cvičení jsou takzvané „formy“ (nebo také „sestavy“), které se skládají z určitého počtu pohybů. Mnoho z těchto cviků má svůj původ v bojových uměních a v přirozených pohybech zvířat a ptáků. Pohyby se provádí pomalu a ladně, přičemž na sebe plynule navazují.
Cílem cvičení Tai Chi je podpořit cirkulaci „čchi“ v těle, a posílit tak zdraví a vitalitu člověka. Dalším účelem cvičení je nabytí klidné a pokojné mysli, soustředěné precizním prováděním cviků Tai Chi. 


Reflexní masáž chodidel Více informací

Základem reflexologie je existence více než 70 000 nervových zakončení rozmístěných po lidském těle. Mnohá z nich jsou uložena na chodidlech. Tato nervová zakončení propojují vnitřní a vnější orgány těla energetickými kanály. Masáž se zaměřuje výhradně na chodidla, stimuluje jejich nervová zakončení a přináší celkový ozdravný účinek. Zvláště pozitivně působí na oběhový systém, na lymfatický a imunitní systém a také reguluje funkci endokrinních žláz. Působí také relaxačně a ulevuje od bolestí, zejména bolestí nohou a hlavy. Může také pomoci proti úzkostem, nespavosti a stresu.


Částečná klasická masáž i přísadová dle lékaře Více informací

Při částečné masáži pomocí klasických švédských technik se masíruje pouze problematická část těla (může se jednat o záda a šíji, hrudník, paže nebo nohy). V případě křečových žil nemůže být postižená oblast nohou masírována.

Jak částečná klasická masáž pomáhá?
Cílem částečné klasické masáže je stimulovat krevní oběh v konkrétní oblasti, uvolňovat napětí svalů a zlepšovat pohyblivost pojivových tkání a kloubů, a to za použití speciálních manévrů a masážního oleje nebo emulze. 


Reflexní masáž Více informací

Při tomto druhu masáže je využíván tlak, který je speciálními hmaty vyvíjen na určité body nebo části těla. Při reflexní masáži se nepoužívá masážní olej ani žádný jiný lubrikant, působí se přímým kontaktem terapeuta na pokožku. Masáž je zaměřena na funkci konkrétních vnitřních orgánů nebo jinou vzdálenější část těla, která je s ošetřovanou oblastí propojena citlivými nervovými zakončeními. Masíruje se jedna ze čtyř oblastí, které jsou umístěné na hlavě a šíji, na zádech, hrudi a v pánevní oblasti, a to v závislosti na místě výskytu zdravotních obtíží a na posouzení terapeuta. 
Jak reflexní masáž pomáhá?
Reflexní masáž skrze síť nervových zakončení a skrze další citlivé receptory v tkáních pozitivně ovlivňuje vegetativní nervový systém a pojivové tkáně. Bolest nebo napětí vnitřních orgánů nebo tkání uložených hlouběji pod kůží se často promítá na povrch těla do takzvaných hyperalgických zón (tj. zón bolesti) nebo do aktivačních bodů. Skrze povrchové působení na související segment pokožky můžeme působit na hlouběji uložené tkáně, a tak regulovat jejich funkci. 

Reflexní masáž je vhodná pro širokou škálu indikací a pro téměř všechny skupiny lidí. Masáž podporuje přirozené odplavování škodlivých látek z organismu ven, a naopak přísun těch kladných, obranných zpátky do těla. Pozitivní změny, kterých je možné s její pomocí dosáhnout se dají rozdělit na dva typy. Jednak jde o účinky místní, týkající se prokrvení a zvýšení teploty v místě působení. Druhým typem jsou změny vzdálené, vyvolané v místech propojených s danou oblastí prostřednictvím nervů.

Její účinnost se prokázala zejména v případě:
funkčních, degenerativních a chronických revmatických onemocnění páteře a kloubů
poruch prokrvení a funkčních onemocnění vnitřních orgánů,
neplodnosti,
migrén a bolestí hlavy

Lékařský předpis: vyžaduje se


Celková masáž těla i přísadová dle lékaře Více informací


Je prováděna kvalifikovanými maséry. Jedná se o klasickou masáž, někdy nazývanou „zdravotní“ masáž. Využívá se při ní řady různorodých technik. Obvykle se zaměřuje na druhotné potíže, které vznikly v důsledku zvýšené námahy nebo zranění. Většinou se masírují záda, paže, dolní končetiny (nelze provádět u vředových onemocnění), hrudník a šíje. Jak celková klasická masáž těla pomáhá?
Masáž urychluje proces zotavení zlepšením krevní cirkulace v problematické oblasti. Kromě lepšího prokrvení zasaženého místa uvolňuje masáž také svaly a zmírňuje bolest. 


Magnetoterapie Více informací

Magnetoterapie využívá k léčení pouze magnetickou část elektromagnetického pole. Ošetřovaná část těla je vystavena umělému magnetickému poli, které v tkáni navozuje slabé elektrické změny. Lékařsky využívané magnetické pole je obvykle pulzující a aplikuje se různými způsoby (magnetické podložky, přikrývka, válec), v závislosti na povaze a místě obtíží. Během aplikace pulzujícího magnetického pole pacient obvykle nic zvláštního nevnímá (přístroj nevyzařuje teplo, nevydává zvuky ani nezpůsobuje brnění). Pacient během procedury zůstává oblečen. Ošetření pulzní magnetoterapií lze provést, i pokud má pacient nekovové obvazy, sádry nebo svorky.
Magnetické pole stimuluje buněčný metabolismus a zlepšuje prokrvení, což umožňuje buňkám regeneraci, a tím pádem urychluje hojivé procesy (prokázáno na zlomených kostech a vymknutých kloubech). Magnetické pole navíc tlumí bolest a zmenšuje otoky, uvolňuje kontrakce svalů a podporuje imunitní procesy v těle. Klienti často projevují zájem o aplikaci magnetoterapie na záda, kdy dochází ke zlepšení hybnosti a odstranění bolestivých spasmů ve svalech podél páteře.  Magnetoterapie je přirozená a pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. Elektromagnetické vlnění ovlivňuje fyziologické procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání a buněk. Terapie způsobuje rozšíření cév, působí analgeticky, protizánětlivě a spasmolyticky, stimuluje nastartování hojení kostí a měkkých tkání. Efekt nastoupí až po delší frekvenci procedur, samotná magnetoterapie nepřináší bezprostřední vjem jako ostatní elektroléčba.

Přestože magnetoterapie nežádoucí účinky nemá, existují situace, kdy se její využívání nedoporučuje. Mezi pozitivní účinky, ale i rizika magnetoterapie patří například to, že zvyšuje prokrvení tkání. Za normálních okolností se jedná o žádoucí efekt, nicméně pokud by klient terapii podstoupil s krvácením jakéhokoliv původu, mohlo by se ještě zintenzivnit. Magnetické pole by také mohlo narušit fungování lékařských zařízení, jako jsou například kardiostimulátory. Mimo to se nedoporučuje využívat magnetoterapii v těhotenství a proti bolestem neznámého původu.


Parafínový zábal nebo nátěr částečný Více informací

Parafínové zábaly využívají teplovodivé působení parafínu (vosku), který tuhne při teplotě přibližně 55 °C. Existuje několik různých způsobů aplikace, například namáčení částí těla do parafínu, nanášení parafínu štětcem ve vrstvách, případně nanesení silného plátu teplého parafínu na problematickou oblast. 
Lokální prohřátí uvolňuje svaly i spasma, ulevuje od chronické bolesti a podporuje hojení a výživu tkání. Má také sedativní a imunobiologické účinky. Tím, že skrze reflexní nervové dráhy ovlivňuje dýchací cesty, pomáhá parafínový zábal na ruce také při nachlazení a jiných infekcích horních cest dýchacích. 


Galvanoterapie, Čtyřkomorová koupel Více informací

Klidová galvanoterapie je terapeutická procedura využívající stejnosměrný (galvanický) proud. Tento proud má stálou intenzitu, jeho nevýhodou však je nebezpečí chemického poškození tkáně pod elektrodami. Proto se k léčbě používá přerušovaný galvanický proud, který má stejné účinky, ale je lépe tolerován pacienty. Stejnosměrný proud, který mění elektrické napětí v tkáních, a tím ovlivňuje aktivitu krevních kapilár k nejvhodnějšímu prokrvení. Nejčastěji se aplikuje prostřednictvím elektrod ve vlhkých ochranných obalech umístěných na těle. Velikost a umístění deskových elektrod i jejich polaritu, jenž výrazně ovlivňuje léčebné účinky, indikuje lékař. Aby procedura přinesla kýžený účinek, trvá alespoň půl hodiny. Kationty dráždí přilehlou tkáň a zlepšují její tonus, což vede k lepšímu prokrvení. Toho se využívá při poruchách periferního oběhu krve (např. Raynaudův syndrom, posttraumatické otoky). Anionty snižují elektrické podráždění a potlačují bolestivé nebo jinak nepříjemné pocity (např. při neuropatiích). Stejnosměrný proud nezpůsobuje kontrakce svalů, můžete však pociťovat brnění (později vymizí) a pozorovat začervenání ošetřované oblasti. Oba jevy jsou prospěšné.


Přístrojová lyfodrenáž Více informací

Jedná se o mechanickou přetlakovou masáž dolních končetin nebo podtlakovou masáž horních končetin či obličeje. Záleží na druhu přístroje, typu onemocnění a ordinaci lékaře. Samotný přístroj je doplněn o drenážní návleky na dolní končetiny a břišní pás. Návleky mají několik komor, které se postupně nafukují – přerušovaně masírují, čímž vytlačují přebytečnou tekutinu z periferie do středu těla. Cílem je prevence a léčba žilních a lymfatických otoků, odstranění pocitu „těžkých nohou“ a projevů celulitidy. Další indikací jsou chronické lymfatické otoky horních končetin, nejčastěji po onkologických onemocněních. Ostatní přístroje naopak pracují na principu vakua, podtlaku. Používají se různé nástavce, které terapeut vede podle předepsaných drah a směrů po nagelované pokožce a stahuje lymfu z postižené oblasti pod tlakem pryč. Přístrojová lymfodrenáž je vhodná pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti, předoperační a pooperační prevenci, získání a udržení štíhlých nohou bez projevů celulitidy.


Diadynamic Více informací

Tato procedura využívá simultánní aplikace střídavého elektrického proudu (tzv. diadynamických proudů). V závislosti na frekvenci, intenzitě a ostatních parametrech mají inhibiční nebo uvolňující účinek. Aplikují se pomocí deskových elektrod v ochranných obalech, které se přiloží příčně nebo podélně na postiženou oblast. Standardní délka procedury je mezi 6 a 12 minutami.
Diadynamické proudy ulevují od bolesti, uvolňují napětí nebo stimulují svaly a zlepšují krevní oběh v končetinách. V průběhu ošetření můžete vnímat brnění a zarudnutí kůže, nebo lehké stahy svalů. Diadynamické proudy jsou nevhodné pro obézní pacienty, protože podkožní tuková vrstva brání přenosu tohoto typu elektrického proudu na cílovou tkáň. 


Ultrazvuk Více informací

Ultrazvuková terapie využívá zvuků vysoké frekvence a intenzity, které se převádí na mechanickou a tepelnou energii. Ošetření se provádí pulzním nebo souvislým přiložením aplikační hlavice přístroje na kůži, na kterou je nanesena vrstva vodivého gelu. V některých případech se léčba ultrazvukem provádí v nádržce s vodou, do které je ponořena jak ošetřovaná část těla, tak přístroj. Ultrazvuk zasahuje do hloubky 2–6 cm. Místo, způsob, délku a frekvenci aplikace musí indikovat lékař. Ošetření může provádět fyzioterapeut nebo diplomovaná sestra a obvykle netrvá déle než 12 minut.
Zhruba třetina ultrazvukové energie je pohlcena molekulami, což působí jako prohřívací mikro masáž ošetřované tkáně. Výsledkem je uvolnění svalu, lepší prokrvení a zlepšení metabolismu tkáně. V důsledku toho dochází ke zmírnění bolesti, ztuhlosti a otoku. Ultrazvukové vlnění kromě toho podporuje některé chemické reakce v pojivové tkáni, které vedou k lepšímu hojení modřin a uvolnění ztuhlých tkání.

Principem léčebného ultrazvuku je mechanické vlnění a tvorba tepla hluboko v tkáních. Při terapii dochází k mikromasáži tkání, zlepšuje se tím prokrvení a uvolnění svalových kontraktur, dochází k změknutí jizev a zmenšení otoků. Působí analgeticky i protizánětlivě.


Nordic walking, Severská léčba nebo terénní terapie Polar, Více informací

Severská chůze se speciálními holemi, která zvyšuje fyzickou kondici. Při chůzi je zapojeno až 90 % svalů v těle. Řízenou a kontrolovanou chůzí se zvyšuje tolerance zátěže srdce po infarktu, a navíc po operaci srdečních cév nebo chlopní se tímto způsobem chůze rozcvičí krční a hrudní páteř, kdy je pohyblivost po operačním výkonu omezena. Výhodou je, že je tato metoda vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Správným používáním hůlek při chůzi dochází k zapojování svalů téměř celého těla, zvyšuje srdeční činnost a tím působí i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. Tento typ chůze zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje svaly horní části těla, šetří kyčelní a kolenní klouby, spotřeba kalorii stoupá až o 50 %.
Severská chůze je odvozená od běžkování a její princip je založen na tom, že při chůzi používáte dvě speciálně navržené hole. V porovnání s obyčejnou chůzí dochází k zapojení také horní část těla a výsledná aktivita je tedy intenzivnější. Protože však vycházkové hole poskytují oporu, je „vnímaná míra námahy“ nižší, třebaže jde o poměrně intenzivní cvičení. 
Severská chůze je již sama o sobě prospěšná, při severské chůzi se navíc díky většímu rozsahu pohybu přidává procvičení paží, ramen, horní části trupu a zádových svalů, takže dochází k protažení svalů, které bývají často ztuhlé. Hole také poskytují dobrou oporu, zajišťují stabilitu na sněhu a ledu nebo pokud máte potíže s rovnováhou, koleny či nohama. Vzhledem k tomu, že severská chůze vždy probíhá venku, převážně v přírodě, nadýcháte se navíc čerstvého vzduchu a užijete si klidné a čisté prostředí lázeňských parků a lesů.


Lymfatické masáže ruční Více informací

Jedná se o specializovanou masáž, která napomáhá správnému fungování lymfatickému systému, zejména v případě lymfatického otoku. Masáž probíhá jako lehký povrchový rytmický pohyb rukou po mízních uzlinách a mízním systému. Lymfodrenáž se obvykle provádí na končetinách, přičemž masáž každé končetiny zpravidla trvá půl hodiny.
Manuální lymfodrenáž stimuluje aktivitu lymfatických uzlin, a tím proudění lymfy do krevního řečiště a čištění těla. Urychluje tok lymfy, aby došlo k odstranění toxinů, škodlivin, odpadních produktů a odumřelých částic. Podporuje tak vrozený imunitní systém a jeho odolnost vůči různým infekcím. Správně a pravidelně prováděná lymfodrenáž rovněž zlepšuje průtok krve v léčených tkáních a jejich metabolismus. Redukce lymfatického otoku zlepšuje mobilitu, navozuje celkový pocit spokojenosti a zmírňuje pocit těžkých nohou nebo rukou. Je to příjemná procedura, při které jsou jemnými hmaty uvolňovány postupně všechny skupiny mízních – lymfatických uzlin. Při stagnaci lymfatického či krevního oběhu může docházet k poruchám látkové výměny a mohou vznikat lymfedémy. Lymfatická drenáž je bezbolestná manuální metoda, kterou provádí speciálně proškolený terapeut. Cílem je podpora odtoku lymfy z postižené tkáně za použití specifických tahů a jemného tlaku. Výsledný pocit lehkosti, ústupu otoků a prosaků, a také zeštíhlení doprovází nesporný zdravotní benefit této procedury. Ruční lymfodrenáž je vhodná pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti, předoperační a pooperační prevenci, i u poúrazových stavů, získání a udržení štíhlých nohou bez projevů celulitidy, k detoxikaci a posílení lymfatického odtoku.


Skupinová léčebné cvičení Více informací

Léčebné skupinové cvičení je zásadní součástí všech rehabilitačních programů. Tato terapie je určena skupině pacientů s podobnou diagnózou a vede ji zkušený fyzioterapeut. Lekce zahrnují léčebné cviky na páteř nebo kloubní obtíže, osteoporózu, obezitu, cviky pro pacienty s onemocněními srdce nebo dýchacího ústrojí. Počet osob ve skupině závisí na velikosti cvičebního prostoru. Jedna lekce trvá mezi 20 a 30 minutami. Frekvence opakování se odvíjí od zdravotního stavu klienta. Cvičení pro všechny skupinové terapie vybírá fyzioterapeut v závislosti na diagnostickém profilu skupiny. Mohou se zaměřovat například na uvolnění přetížených svalů, posílení ochablých svalových skupin, zlepšení kloubní, páteřní a pánevní mobility nebo na účinné dýchání. Po několika lekcích můžeme pozorovat celkové zlepšení kondice, stejně jako rychlosti, ohebnosti, výdrže, rovnováhy a síly


Individuální léčebné cvičení Více informací

Fyzioterapeut vede individuální léčebná cvičení podle předpisu lázeňského lékaře. Terapie může zahrnovat jakoukoli z následujících technik: měkké techniky, mobilizace, manipulace, vizualizace, aktivní zapojení svalu, aktivní asistovaný pohyb a volný aktivní pohyb. Nedílnou součástí těchto lekcí jsou kromě posilování rovnováhy, síly a pohyblivosti také dýchací cvičení.
Výběr aplikované techniky nebo prováděných cvičení se odvíjí od klientova zdravotního stavu a je plně přizpůsoben jeho individuálním potřebám. Lekce jsou navrženy tak, aby umožnily udržet nebo znovu získat fyzickou mobilitu a rozvinout funkční schopnosti.
Cvičení se provádí u osob s poruchami pohybového a nervového aparátu, se špatnými pohybovými návyky a držením těla pod vedením rehabilitačního pracovníka. Je zaměřeno na postiženou či dysfunkční část těla. Klient se naučí správně provádět jednotlivé cviky ve kterých může doma samostatně pokračovat. Díky individuálnímu přístupu je možné lépe korigovat špatné pohybové návyky.

Individuální léčebná tělesná výchova je vhodná pro úpravu patologických pohybových stereotypů u daného klienta, korekci vadného držení těla, stoje, chůze. Seznámí vás s principy školy zad, fixací správných pohybových návyků při různých činnostech.


Zábal přísadový částečný Více informací

Fyzikální terapie Laser Více informací

Speciální metoda, která má četné účinky, analgetický, protizánětlivý, biostimulační, hyperemizační (prokrvující) a antiedematický. Světelný paprsek dodává v místě ozáření buňkám energii a stimuluje je k dělení. Tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání. Laser také přispívá k ničení bakterií a virů.
Všestrannost využití laseru dokazuje i jeho využití v akupunktuře, kdy jeho aplikací v místě akupunkturních bodů nahradíme aplikaci jehliček.

Nejčastější indikací terapie laserovou sprchou jsou nejrůznější bolestivé stavy jako např.:

bolesti svalů, šlach a kloubních pouzder úrazového i zánětlivého původu

bolesti kloubů malých i velkých, revmatoidní artritida, artrózy degenerativního původu

tenisový loket, bolesti páteře nejrůznějšího původu, bolesti křížokyčelního kloubu a mnoho dalších bolestivých stavů. Nenahraditelné je využití laseru k terapii jizev, kde je výsledkem především výborný kosmetický efekt a výrazně urychlené hojení.


Koupel přísadová, bylinková, oleje, sůl z mrtvého moře Více informací

Dopřejte si regenerační koupel se zvláčňujícími účinky, příjemné aroma doplní zážitek z procedury. Vyberte si z různých druhů přísad.

Účinek této koupele se odvíjí od druhu přísady:
relaxace, uvolnění, zbavení stresu apod. (jalovec, brusinka, ovesné vločky, hypermangan, olej)
Teplota vody 36–37 °C
Délka koupele: 15 minut + odpočinek

Koupele, které se skládají z obyčejné vody a různých léčivých přísad se při různých kožních onemocněních mají zvlhčující a zklidňující účinky. Léčivou přísadu vybírá lékař v závislosti na typu obtíží. Předepíše ji na lékařském vyšetření, stejně jako teplotu koupele.

Vyživují pokožku vitamíny rozpustnými ve vodě. Obsahují také aktivní složky, které potlačují svědění, zánět a rychlý růst kožních buněk. Přísada váže vodu a na povrchu pokožky vytváří ochranný film, který v ní uzamkne vlhkost. Koupel má i dezinfekční a uklidňující účinek na podrážděnou kůži, a zvláště se hodí pro osoby trpící kožními alergiemi a po přílišném slunění. Zvlhčuje pokožku a pomáhá v ní udržet vlhkost dlouho po absolvování procedury.


Baňkování Více informací

Masážní technika používaná k odstranění svalových bolestí. Nejčastěji se aplikuje baňkování na záda, ale účelné je také baňkování ramen i jiné části těla. Aplikací speciálních baněk a jejich posouváním po kůži se díky podtlaku ovlivní akupresurní a reflexně změněné body v místě masáže. Zároveň dojde k zesílení krevního a lymfatického oběhu a tím k lepšímu odplavení škodlivých látek. Široké použití u problémů s pohybovým aparátem a interních nemocí. Baňková masáž pomáhá uvolnit svalové napětí, urychlit prokrvení masírovaných tkání a tím klienta zbavit bolestí zad zejména svalového původu. V rámci reflexního působení může mít příznivý vliv na vnitřní orgány. I za cenu silně vnímaného tlaku a tahu baněk má tato procedura nesporně ozdravující efekt. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit: Celulitidu, bolesti zad a kloubů, migrénu, cukrovku, vysoký tlak, zažívací problémy, dnu, žlučníkové potíže. Baňková masáž je nevhodná pro závažně a akutně nemocné, těhotné, osoby užívající protisrážlivé léky a se sklonem k nadměrné tvorbě modřin.


Přístrojové vyšetření Max Pulse Více informací

Zařízení pro hodnocení stavu cévního systému a stresové odolnosti.

Osobní zdravotní stav je objektivně definován přesnou analýzou autonomního nervového systému a periferního krevního oběhu. Vyšetření trvá tři minuty a provádí se v sedě či leže bez předchozí fyzicky nebo psychicky náročné činnosti. Informace přístroj získává přes PPG senzor a zpracuje do výsledného archu.

HRV tachogram: zaznamenává kolísání srdeční tepové frekvence během měřených tří minut. Dokáže odhalit tachykardii (zvýšená srdeční frekvence) nebo bradykardii (snížená srdeční frekvence), případně srdeční arytmii, chronický stres, stav cév. Změří vaše celkové stresové skóre


Glutathion nastartování imunity Více informací

V některých lázních dostanete infuze nebo lék ústy glutathion pro nastartování imunity. Po aplikaci Glutathionu dojde k posílení organizmu, který lépe reaguje na celkovou lázeňskou léčbu. Glutathion patří k nejsilnějším antioxidantům v lidském těle. Jde o tripeptid, což znamená, že je složen ze tří aminokyselin – cysteinu, glycinu a kyseliny glutamové. Nejen, že se podílí na neutralizaci volných radikálů, a chrání tak organismus před oxidačním stresem, ale navíc pomáhá aktivovat také další antioxidanty, například vitamín C nebo E. Díky tomu ho můžeme označit za jednu z hlavních obranných linií těla.


Zábal z mořských řas Více informací

Dnes jsou mořské řasy již běžnou součástí celé řady výrobků a stále více lidí je zařazuje do svého jídelníčku. Aby také ne, tyto organismy obsahují velké množství vitamínů, minerálů, aminokyselin a dodávají tělu rovněž nezbytné stopové prvky. Díky své zásadotvornosti zbavují naše tělo kyselosti, navazují a odvádějí z těla těžké kovy a doporučují se při prevenci celé řady civilizačních nemocí.

Doporučovány jsou zejména jedincům s nadváhou, celulitidou a s nezdravým vzhledem pokožky.

Mořské řasy působí příznivě na látkovou výměnu, stimulují krevní oběh a imunitní systém, v důsledku čehož dochází k uvolňování a odplavení odpadních látek. Zábaly jsou velice často zařazovány do redukčních programů, a to zejména pro svou schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny. Díky tomu dochází ke snížení tělesného objemu. Zároveň pomáhají ke zpevnění pokožky a její remineralizaci, zlepšují prokrvení kůže i podkoží a příznivě působí na uvolnění svalů a úlevu od bolesti. Nejprve se tělo potře teplou směsí řas, jejichž kombinace může být různá a volí se podle účinků, kterých má být dosaženo. Poté již následuje samotný zábal do termofolie, během kterého dochází k pocení, a tím tedy i odbourávání jedovatých látek v těle. Po zábalu může následovat masáž, závěrečné ošetření krémem.


Zábalová vana Haslauer Více informací

Během této procedury se využívají unikátní terapeutické účinky vodní zábalové vany Haslauer a účinků přírodních produktů aplikovaných na tělo dle přání klienta. Zvolený olej, rašelina či jiná přísada se nanese na jemnou fólii, do které se klient zabalí a ponoří se do membrány vodního lůžka. Díky jemnému tlaku vody se fólie něžně přitiskne na tělo, a tak mohou jednotlivé produkty (oleje, přísady) velmi citlivě působit. Terapeutické účinky získané postupným prohřívání těla na doporučenou teplotu jsou násobeny navozeným stavem beztíže. Zábalová vana je vhodná pro léčbu pohybového aparátu – uvolňuje svalové napětí, snižuje lokální otoky, posiluje protizánětlivé procesy v těle. Různě působí také zvolené přísady.


Infrasauna nebo Infrakabina Více informací

Podstatou infrakabiny je infračervené záření, které prohřívá organismus nejen na povrchu, ale oproti klasické sauně proniká i do hlubších tkání a svalů. Je zde o něco chladněji, přibližně 30–60 °C. Proto je infrasauna vhodnější pro všechny, kterým se v horkém a vlhkém vzduchu klasické sauny těžko dýchá, nebo trpí kardiovaskulární poruchou či astmatem.

I přes to, že teplota v kabině dosahuje nižších hodnot, potivost se zde až dvojnásobně zvyšuje. Díky tomu se zlepšuje vylučování odpadních látek a dochází rovněž k poměrně vysokému výdeji energie. V případě, že tedy bojujete s nadváhou, jistě oceníte informaci, že během jedné návštěvy, při které průměrný člověk vypotí 500 g potu, zároveň spálí 300 kcal, což odpovídá například 30 minutám joggingu.

Účinky infrakabiny ocení rovněž vaše pokožka, která se v teplém prostředí bohatě prokrví, dochází k odstranění odumřelých buněk a pročištění pórů. Zlepšení bylo zaznamenáno také při ekzémech, akné, lupénce a dalších kožních problémech. Kombinace vylučování vody a toxinů rovněž zmírňuje příznaky celulitidy.

Infrasauna se indikuje při revmatických problémech a svalových bolestech, a to díky svým schopnostem snížit ztuhlost končetin a kloubů. Podporuje rovněž imunitní systém. Její další plus je skutečnost, že nemá žádné vedlejší účinky, a je tedy vhodná víceméně pro kohokoliv.


Hydropunktura Více informací

Oblíbená procedura ke zlepšení prokrvení a prohřátí určité části těla, která je často předepisována lékařem jako prostředek léčení pohybového aparátu. Jde o variantu podvodní masáže prostřednictvím proudu vody z trysek umístěných na dně hydropunkturní vany. Celý proces je řízen automaticky s možností nastavitelné volby (teplota vřídelní vody 36 – 38 °C; části těla, které mají být masírovány.


EV galvan vana čtyřkomorová Více informací

Elektroléčebná čtyřkomorová galvanická vana (EV)

KG je soubor několika metod klasifikovaných především dle způsobu aplikace GT. Dle Speciálním případem je tzv. čtyřkomorová galvanizace, kdy je pro vstup proudu do organismu využita voda. Vedle účinku galvanického proudu jsou brány v potaz „účinky vody“ – hydrostatický tlak a vztlak, především ale teplota vody. Plochu elektrod přebírá plocha ponořené části těla. Pro prohřívání poruch prokrvení se využívá prohřívání, po úrazech naopak zchlazování. Používá se při terapii všech diagnóz léčených i pomocí klidové galvanoterapie

EV je zařízení, jehož pomocí je dosaženo aplikace GT na celé tělo během celkové koupele, přičemž lze směr galvanického proudu měnit ve čtyřech směrech (ascendentní, descendentní, levostranné, pravostranné). Nevýhodou této metody je fakt, že nelze určit hodnotu proudu pacientem protékajícím, a tak je intenzita nastavena dle pocitů pacienta, maximálně však 300 mA, při teplotě 37 °C, kdy jedna procedura trvá 30 minut, opakovaně až 3x týdně. Metoda je používána při poruchách, zánětech a jiných onemocnění nervů.


Bahení zábal z mrtvého moře Více informací

Celotělový detoxikační bahenní zábal z mrtvého moře. Zpevňuje, zeštíhluje, obnovuje pevnost pokožky. Odvádí z těla toxiny a dodává kůži minerály. Zábal na zpevnění pokožky nejenže zeštíhlují linii postavy, obnovují pevnost pokožky, ale také nasycují pokožku minerály.


Kneipův chodník Více informací

Kneippův chodník se skládá ze dvou nádrží: nejčastěji jsou to dva speciálně upravené bazénky či potůčky s oblázky. Jak je pro Kneippovu vodoléčbu typické, používá se střídání studené a teplé vody. V jedné nádrži je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhé voda o teplotě asi 12 °C.

Aplikace procedury probíhá tak, že pacient přešlapuje, resp. prochází se v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Oblázky na dně potůčku masírují chodidla, střídavé koupele zlepšují prokrvení ve všech oblastech těla. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování.


Kryoterapie nebo kryosauna Více informací

Lokální kryoterapie znamená léčení za použití studených obkladů nebo obvazů. Jedná se o tradiční proceduru. Moderní studené obklady obsahují chemickou látku, která dokáže udržet nízkou teplotu po delší dobu. Jsou dostupné v různých velikostech a mezi jednotlivými aplikacemi je nutné je skladovat v mrazničce. 
Studené obklady ulevují od bolesti a otoku v případě akutního zánětu kloubu, svalu nebo vazu, nebo při poranění kloubů. Aplikují se podle potřeby několikrát za den, a to do odeznění otoku.

Modifikací kryoterapie je dnes již rozšířená kryosauna. Od její návštěvy však rozhodně nečekejte, že z vás bude odkapávat pot, spíše naopak. V kryosauně se totiž teplota pohybuje okolo -150 °C. Díky rychlému zchlazení trvajícímu 2–3 minuty má však podobný efekt, neboť dochází k výraznému prokrvení tkání, jejich regeneraci a uvolnění.


Slatinný nebo bahenní zábal Více informací

Pro bahno je nejtypičtější vlastností jeho schopnost dobře uchovávat teplo a dlouhý čas chladnutí. Teplota bahenního zábalu je obvykle 38–42 °C, lékař však může předepsat i jinou teplotu. Bahenní zábal se aplikuje na klouby a části těla indikované lékařem. Tělo se poté zabalí do izolační pokrývky a do suchého lněného prostěradla. Po 20 minutách se bahno smyje a pro dosažení maximálního léčebného účinku následuje 15minutový suchý zábal.

Teplo roztahuje cévy a zrychluje metabolismus. Díky tomu léčba pomáhá při chronických zánětech. Teplo také uvolňuje ztuhlé svaly a šlachy a ulevuje od křečí. Procedura omáhá při otoku kloubů či svalovém napětí a zlepšuje vyživení kůže, veškeré pojivové tkáně a také meziobratlových plotének. Navíc posiluje protizánětlivé a imunitní procesy v těle. Slané bahno je vhodné k léčbě nemocí pohybového aparátu, ale také k ošetření některých onemocnění kůže a gynekologických onemocnění.
Procedura je podobná bahennímu zábalu. Slatina o teplotě 40–42 °C se nanáší na příslušné části těla a pacient se poté kompletně zabalí do prostěradel a přikrývek, v nichž zůstane po dobu 20 minut. Slatina se potom smyje hadicí a procedura se zakončí 15minutovou relaxací v suchém zábalu. 

Jak slatinný zábal pomáhá? 
Teplo ze slatiny zlepšuje místní prokrvení a metabolismus, zvláčňuje svaly a pojivovou tkáň, ulevuje od bolesti a působí protizánětlivě. Slatinný zábal se proto hodí jako ošetření před masáží nebo léčebným cvičením.  Minerály z rozemleté a zahřáté slatiny na 40-42 °C přecházejí do kůže, teplo zvyšuje prokrvení a uvolnění hladké a příčně pruhované svaloviny, urychluje látkovou výměnu a působí proti zánětlivě.

Se slatinou se však můžeme setkat nejen při slatinné koupeli, ale využití má také v podobě zábalu. Na základě toho se pak samozřejmě mírně odlišuje její zpracování. K tomu, aby mohla být slatina použita, musí být nejprve zbavena hrubých příměsí a rozdrcena na jemný prášek.

V důsledku intenzivního prohřátí těla se zvyšuje prokrvení tkání, uvolnění svalů, což má za následek zmírnění případných bolestí. Slatina má však mimo analgetického účinku také výborné regenerační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

onemocněních pohybového aparátu – (artróza, artritida, bolestivé syndromy páteře a kosterních svalů)

onemocnění dýchacích cest

urologickém onemocnění

gynekologickém onemocnění

Lékařský předpis: vyžaduje se